зустріч з учнями випускних курсів Вищого професійного училища №11 м. Вінниця на тему: "Переваги легального працевлаштування".

19 лютого начальник відділу праці та соціально-трудових відносин Департаменту соціальної та молодіжної політики обласної державної адміністрації Інна Курдеша провела зустріч з учнями випускних курсів Вищого професійного училища №11 м. Вінниця на тему: "Переваги легального працевлаштування". 

До заходу також долучилася Радник з питань внутрішньо переміщених осіб у Вінницькій області Liudmyla Neverytska, яка розповіла про загальні аспекти соціального захисту та соціальних гарантій у Норвегії, активного громадянства, волонтерства та екологічної свідомості громадян, працевлаштування та зайнятості молоді, взаємовідносин громадян з державою та відповідальну сплату податків, презентувала власний досвід працевлаштування, про ініціативи молоді та цікаві факти про те, чому вінничани можуть повчитися у жителів м.Осло, де вона перебувала на стажуванні.
Під час заходу учням було наголошено, що працівник, який отримує зарплатню в „конверті”, виявляється повністю беззахисним. Усна домовленість жодним чином не фіксується юридично, роботодавець сплачує стільки, скільки вважає за потрібне і доти, поки вважає за потрібне. Працівник не має жодних доказів на підтвердження дійсного розміру своєї заробітної плати та трудового стажу, а відповідно: 
- його можуть звільнити в будь-який час без жодних компенсацій;
- у нього не буде права на відпустку, в тому числі на відпустку в зв’язку із вагітністю, пологами і для догляду за дитиною;
- не буде права на оплату тимчасової непрацездатності, включаючи догляд за хворою дитиною;
- не буде права не працювати у вихідний та святковий день;
- не буде права на охорону праці;
- не буде права на соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві, тощо.