Вінниччина є міграційним коридором для тисяч перелітних птахів

Спеціалісти департаменту спільно з фахівцями Українського товариства мисливців та рибалок, науковцями-орнітологами а також журналістами телеканалу ВІНТЕРА виїхали до Сандрацького загальнозоологічного заказника з метою популяризації ідеї заповідання природних територій та створення сюжету до Всесвітнього дня перелітних птахів.

Заказник створений у 1997 році на Сандрацькому водосховищі, яке частково заросло  очеретом та іншою водною рослинністю, що створює гарні гніздові умови для водоплавних птахів. Тут гніздяться лебеді-шипуни,  кулики, сіра, біла та руда чаплі, бугай, лунь очеретяний, зустрічаються ондатра, видра, бобер. Також заказник служить місцем перепочинку та підгодівлі тисячам перелітних  птахів. Загалом, через Вінницьку область транзитом перелітають журавлі, гуси (окрім сірої гуски), кулики, деякі види качок, всі казарки. Успішність їх перельоту залежать від наявності безпечних водно-болотних угідь.

В області є цілий ряд заповіданих територій, де перелітні птахи мають можливість перепочити Серед них – регіональні природні парки у долинах Дністра, Південного Бугу,  Мурафи, а також заказники у долинах Згару, Сниводи, Рову, Росі, Десенки. 

За думкою науковців-орнітологів та спеціалістів Хмельницької районної організації УТМР Сандрацький загальнозоологічний заказник потребує підвищення охоронного статусу до рівня національного природного парку. Це завдання, над яким департамент працюватиме у найближчі роки.