Проведений черговий семінар щодо державної підтримки аграрного сектору економіки

13 квітня 2018 року у Бершаді відбувся  виїзний семінар для керівників місцевого самоврядування та агроформувань  району, проведений Департаментом агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів  за сприяння Народного депутата України Миколи Кучера , щодо реалізації державних програм підтримки аграрного сектору   

    У роботі семінару взяли участь Народний депутат України Микола Кучер, директор Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів облдержадміністрації Микола Ткачук, директор Агенції регіонального розвитку Вінницької області Наталія Гижко, керівник Вінницької філії Державного підприємства "Агентство з ідентифікації та реєстрації тварин" Галина Салига, голова районної ради Михайло Бурлака  та представники банків, що підписали з Мінагрополітики меморандум про загальні засади співробітництва.
  Про стан реалізації  державних програм підтримки аграрного сектору виступив  Народний депутат України Микола Кучер , який звернув увагу  присутніх на головні акценти, які потребують особливої уваги та вирішення в процесі практичного впровадження  постанов Кабінету Міністрів України № 106 та № 107 від 7 лютого  2018 року та  розпорядженні № 112-р від 28 лютого 2018 року  щодо розвитку кооперативного руху на селі, відшкодування коштів на вирощування молодняка ВРХ, придбання сільськогосподарської техніки, насіння тощо.
За інформацією директора Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів облдержадміністрації Миколи Ткачука, Вінниччина  займає лідируючі позиції по вирощуванню продукції сільського господарства. Сьогодні ж підтримки для розвитку потребує тваринницька галузь і державна програма налаштована саме у цьому  напрямку. Це вагомий позитивний крок для розвитку аграрного сектору, особливо у тваринництві, садівництві, ягідництві.
Керівник Вінницької філії Державного підприємства "Агентство з ідентифікації та реєстрації тварин" Галина Салига зупинилась на деталях процесу проведення ідентифікації та реєстрації сільськогосподарських тварин. Щоб отримати державну підтримку  власникам тварин необхідно провести ідентифікацію худоби. Для забезпечення якісного проведення цієї роботи необхідна активізація діяльності органів місцевого самоврядування, особливо щодо інформування населення та проведення певних організаційних заходів.
Важливим інструментом підтримки та розвитку громад є співпраця з Агенцією регіонального розвитку Вінницької області. Власне  Наталія Гижко запропонувала  ряд заходів, які можна проводити для сприяння розвитку інвестиційної привабливості громад, створення робочих місць. Особливу увагу звернула на необхідності активної проектної діяльності. Написання проектів, стратегічних планів, програм, бізнес-проектів- все це дає можливості залучати додаткові кошти для розвитку громад.
Щодо практичних  механізмів компенсації вартості витрат, понесених суб’єктами господарювання через банківські установи інформацію надали начальник відділу організації продажів МСБ управління малого та середнього бізнесу ВОД АБ"Укргазбанк" Андрій Гафа, завідувач сектором продажу роздрібних послуг АТ "Укрексімбанк" у м.Вінниці Денис Стецюк, керівник Бершадського відділення ПАТ КБ "Приватбанк" Леся Павлишена, керуюча Бершадським відділенням ощадного банку Тетяна Кравчук.
      Народний депутат України Микола Кучер звернув увагу на те, що всі прийняті державні документи мають на меті створити сприятливі умови для розвитку аграрного сектору, особливо фермерських господарств. Розробляючи  законопроекти з питань сільського господарства,  є прагнення  дати нові можливості для розвитку села, адже сьогодні сільські бюджети в основному наповнюються за рахунок сплати земельних податків.
     У нас є певні успіхи у рослинництві, але тваринництво-та галузь яка потребує підтримки. Запропоновані програми спрямовані на стимулювання утримання худоби, як в індивідуальних так і фермерських господарствах  -  це нові можливості для кожного селянина, який працює чесно. Створення кооперативів - це не лише нові робочі місця, а певне переосмислення щодо організації  роботи, від цього залежить якість продукції, а отже і її вартість на ринку. Об’єднуватись в кооперативи це шлях ефективності  і прибутковості,- зазначив Народний депутат.
       Микола Іванович закликав аграрників та керівників органів місцевого самоврядування детально вивчити урядові документи, які дають реальну можливість зробити крок вперед.     Підсумовуючи роботу семінару голова райдержадміністрації Іван Стефанцов подякував Миколі Кучеру за постійну реальну підтримку  та сприяння розвитку району, ініціаторам та спікерам семінару подякував за корисні пропозиції, цікаві напрацювання, ідеї та побажав усім плідної співпраці, успіхів у реалізації програми підтримки аграрного сектору.