Акція «Розчистити джерело»

На Вінниччині завершено весняний етап екологічної акції «Розчистити джерело». Він тривав з 2 по 27 квітня.  За попередньою інформацією станом на 05.05.2018 року приведено до санітарних норм понад дві сотні цих об`єктів.  У лідерах за кількістю облаштованих джерел та громадських криниць – Чечельницький, Жмеринський та Шаргородський райони.

Так, у Чечельницькому районі лісівники спільно з школярами облаштували 22 джерела в заповіднику «Кармелюкове Поділля». Про 6 джерел подбали у Лузькій сільській раді. Активну участь в акції взяли школярі сіл Демидівка, Ольгопіль, Дахно та Попова Гребля.

Зверталася увага не лише на занедбані джерела, але й на ті, до яких не заростають стежки паломництва. Бо, незважаючи на народну популярність через життєдайну енергію цих джерел, люди не завжди правильно віддячують цим місцям. Так, в ході розчистки цілющого джерела  «Гуральня» в околицях с. Селище, що на Тиврівщині, лісівники місцевого райагролісу назбирали 4 мішки сміття, яке залишишають по собі відвідувачі та паломники.

А школярі села Шендерів розчистили джерело «Дружба», вода з якого тепер не тхне неприємним запахом і може втамувати спрагу подорожнього.

Схожі завдання вирішували і працівники місцевого самоврядування сіл Ворошилівка та Сутисок...

Квітень, 2018 року Околиці села Шендерів Тиврівського району

Розчищення джерела:

ДО та ПІСЛЯ.