Зареєструвати поголів`я та отримати державну підтримку

Стартував процес оформлення державної підтримки селянських домогосподарств, завдяки якій можна отримати 2,5 тисячі грн. за одне теля. Обов`язкова умова – ідентифікація(реєстрація) тварин. Сприймати її потрібно без зайвих побоювань, оскільки дана процедура передбачає винятково прозорі взаємостосунки держави та селянина. Наразі саме ці побоювання, на думку першого заступника голови ОДА Андрія Гижка, й стримують темпи надання державної допомоги. Крім того, необхідно посилити роз’яснювальну роботу в громадах. Дані тези він озвучив на нараді Департаменту агропромислового розвитку, екології та природніх ресурсів 10 травня.

Поголів`я ВРХ в області нараховує близько 300 тисяч, але за останні роки дана тенденція йде до зменшення. Відтак, держава спеціальною програмою стимулює приватні домогосподарства  до розвитку і збереження ВРХ. Сьогодні найгострішою проблемою в тваринництві залишається  нестача молодняка. Закупити його закордоном важко, оскільки  в Нідерландах та Румунії, які вважаються лідерами з продажу селекційних порід, на 5 років вперед укладені контракти. Найактивніше скуповують молоде поголів’я ВРХ Ізраїль та Казахстан. Відтак, Україна і Вінниччина, зокрема, можуть розраховувати винятково на власні ресурси. І почерпнути їх можна як від домогосподарств, так і займаючись активною селекційною роботою на тваринницьких фермах.

Дане питання є предметом посиленої уваги як з боку профільного департаменту, так і обласної державної адміністрації, оскільки напряму пов`язане із продовольчою безпекою регіону.