06 лютого відбувся науково-практичний семінар з питань оптимального вибору технологічного пакету «насіння+захист+супровід» для агрономів та керівників сільськогосподарських підприємств

Семінар, який зібрав більше 150 учасників, проводили Торговий дім «Насіння» спільно з компаніями-партнерами BASF та Євраліс Семенс. 

Професійний виклад під час семінару отримали основні проблеми, що виникають в процесі виробництва сільськогосподарських культур. Фахівці компаній-організаторів надали рекомендації щодо грамотного вибору гібридів відносно до ґрунтово-кліматичного середовища, характеристик поля та рівня матеріально-технічного забезпечення. Як зробити правильний і вигідний вибір насіння, щоб повністю розкрити його генетичний потенціал,  розповідали фахівці компанії Євраліс Семенс. Ними був представлений досвід вдалого відбору сортів для лісостепової зони, а також новинки-гібриди кукурудзи, соняшнику, сої, сорго та інноваційні розробки (OR-MASTER, Tropical dent, Roots Power).   

За інформацією фахівців всі представлені сорти забезпечують максимальну реалізацію генетичного матеріалу через підвищення ефективності використання ФАР; високої стресостійкості рослин; їх холодостійкості та придатності до ранніх строків сівби; толерантності до загущення; поєднання ранньостиглості з високою продуктивністю; високої стійкості до хвороб та шкідників; селекції на цільове використання та якість продукції тощо.

Про найкраще вирішення  гербіцидних, інсектицидних та фунгіцидних проблем сільськогосподарських культур розповіли спеціалісти компанії BASF.

Особливу увагу було приділено питанням супроводу посівів, вибору якісного насіння і пестицидів, швидкого агрономічного реагування.

З доповіддю про основні тенденції розвитку галузі рослинництва на теренах Вінницької області розповіла заступник директора департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів Валентина Кирилюк. Вона зазначила, що екстенсивні методи землеробства, коли ріст валових зборів сільськогосподарських культур відбувався лише за рахунок розширення площ посіву, закінчились. Починаючи з 2010 року посівні площі зернових стабілізувались та залишаються на рівні 820 – 870 тисяч гектарів. Практично щорічне збільшення обсягу валового збору зерна в області відбувається за рахунок інтенсифікації виробництва, застосування сучасних технологій, впровадження нових гібридів та сортів з високим потенціалом урожайності. Слід також сказати, наголосила Валентина Кирилюк, що введення зернобобових у сівозміну дозволяє зменшити внесення мінеральних добрив і пестицидів: за вегетаційний період зернобобові культури пов'язують 80-150 кг азоту в діючій речовині, що еквівалентно внесенню 300 - 400 кг аміачної селітри. Загалом, аналіз залежності урожайності від агрохімічного стану ґрунтів в розрізі районів області, проведений Департаментом, не виявив прямої залежності між урожайністю та якісними показниками ґрунту. Очевидним виявилось лише те, що на ґрунтах з низьким рівнем родючості та дефіцитом вологозабезпечення  порушення технології, включаючи і добір сортів, буде набагато більш відчутним, ніж на родючих ґрунтах з достатнім вологозабезпеченням. В умовах, коли природні фактори формування врожайності ускладнюються, різко зростає ціна помилки при плануванні і проведені технологічних операцій.

Як приклад Валентина Кирилюк згадала досвід сільськогосподарських підприємств у Жмеринському та Тиврівському районах. Саме в цих районах, де рівень кислотності та PH ґрунтів є найменш сприятливий, отримані високі врожаї за рахунок правильно підібраних технологій та посівного матеріалу.

Також фахівець зазначила, що Департамент підтримує всі заходи, які спрямовані на забезпечення комунікації між учасниками аграрного бізнесу. Так, спільно з Центром наукового забезпечення сільськогосподарського виробництва у Вінницькій області започатковано роботу інноваційної платформи «Кращі аграрні практики Вінниччини», в рамках якої проведено цілий ряд заходів щодо сприяння розвитку сільськогосподарського виробництва.