На Вінниччині реалізується міжнародний грантовий проект

Сьогодні Громадська організація «Єврорегіон «Дністер» на прес-конференції презентувала  реалізацію у Вінницькій області  у партнерстві з молдавським громадським формуванням «Кутезаторул» міжнародного проекту «Транскордонна мережа для Інноваційного сільського господарства».

Проект проводиться в рамках Програми територіальної співпраці країн Східного партнерства Молдова-Україна (EaPTC), яка фінансується Європейським Союзом через Німецьке Товариство Міжнародного співробітництва (GIZ). Термін реалізації проекту 01.12.17р. – 30.11.18р.

Проект представив голова ГО «Єврорегіон «Дністер» - регіональний менеджер проекту Сергій Татусяк, який зазначив: «мета цього проекту є створення успішної моделі аграрного кластеру для підвищення ефективності сільськогосподарської діяльності та сприяння виходу на європейські ринки».

Бенефіціаром проекту є Вінницька обласна державна адміністрація, координатор проекту - Департамент агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів облдержадміністрації. Від координатора проекту у прес-конференції прийняла участь заступник директора Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів облдержадміністрації Валентина Кирилюк, яка сказала, що реалізація у Вінницькій області міжнародного проекту відповідає стратегії розвитку аграрного сектору Вінницької області та сприятиме подальшому просуванню інноваційного сільського господарства в регіоні.

Більш детально про етапи реалізації проекту розповів директор ГО «Єврорегіон «Дністер» - асистент регіонального менеджера  Андрій Кавунець. В своєму виступі він відмітив, що проект відкритий для будь-якого сільськогосподарського підприємства області. Під час реалізації проекту планується провести дослідження нових сільськогосподарських умов під час зміни клімату, розробити план розвитку спроможності кластеру, провести тренінги в Україні та Молдові, створити Центр інноваційного сільського господарства.

Також участь у проекті приймають науковці-представники Інституту кормів та сільського господарства Поділля УААН Олександр Корнійчук та Василь Петриченко, які входять до спільного управлінського комітету проекту. Проектом передбачається на базі цієї установи створити сертифіковану лабораторію якості та безпечності продукції для потреб членів утвореного агрокластеру.

Про унікальність цього проекту розповіла Каталіна Аргір, яка є менеджером по фінансах та контрактах ЕаРТС. Цей проект є одним з перших проектів, який реалізується за кошти ЄС без участі країни ЄС і тому його успішність буде визначати можливість співпраці в подальшому.