Директор департаменту М.Ф.Ткачук взяв участь у засіданні колегії Липовецької райдержадміністрації

 Сьогодні, 16 лютого, в приміщенні Липовецької райдержадміністрації відбулося розширене засідання  колегії  районної державної адміністрації.

В роботі колегії взяли участь народний депутат України Руслан Демчак, директор Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів облдержадміністрації Микола Ткачук, перший заступник голови Липовецької райдержадміністрації Ольга Дмитрів, голова районної ради Юрій Науменко, а також члени колегії,  керівники управлінь, відділів та інших структурних підрозділів райдержадміністрації, керівники підприємств, установ та організацій району, голови Росошанської та Староприлуцької об’єднаних територіальних громад, міської та сільських рад,  директори освітніх закладів району, представники ЗМІ.

Перш ніж розпочати засідання народний депутат України Руслан Демчак виконав почесну місію відзначивши першого заступника голови Липовецької райдержадміністрації Ольгу Дмитрів та секретаря Щасливської сільської ради Липовецького району грамотами Верховної Ради України.

Відповідно до Закону України «Про місцеві державні адміністрації», розпорядження голови райдержадміністрації «Про відзнаки районного рівня» нагородили почесною грамотою райдержадміністрації та районної ради ТОВ «Будівельник», та оголосили подяки райдержадміністрації та районної ради спортсменам спортивного молодіжно-дитячого об’єднання «Оріон» за високі спортивні досягнення у обласних і загальноукраїнських змаганнях.

Відкривши засідання, перший заступник голови райдержадміністрації Ольга Дмитрів запросила усіх присутніх до перегляду відеоролика «Вінниччина-2017: від викликів, до конкретних справ».

Далі Ольга Дмитрів прозвітувала про основні показники у всіх сферах життєдіяльності району, повідомила про здобутки і проблеми, які існують в галузях.

Зокрема, вона зробила акценти на головних напрямках державної політики, яка реалізовувалась у Липовецькому районі.

Основну увагу було приділено питанням роботи у сферах організації територіальної оборони, громадської безпеки та ліквідації надзвичайних ситуацій.

Блок роботи підприємств реального сектору економіки був наповнений конкретними матеріалами щодо розвитку та роботи сільськогосподарських, промислових підприємств, підприємств торгівлі, малого і середнього бізнесу. За минулий рік впровадження сучасних агротехнічних заходів дозволило орендарям земельних часток (паїв) підняти ставку орендної плати з 4,42% до 8,6% , що значно поліпшило матеріальний стан орендодавців та сприяло значним надходженням до бюджету району. У звітному році сільськогосподарськими виробниками оновлено основні фонди (рухомий склад) на 30 одиниць вартістю понад 50,0 млн. грн.

Розвитку підприємств реального сектору економіки сприяли інвестиційні проекти, які забезпечили не лише розширення сфери виробництва на 11 підприємствах, а й створення більше 400 нових робочих місць.

Особливої уваги заслуговує реалізація інвестиційного проекту з будівництва у с.Росоша електростанції, потужністю 1 МВт, яка має працювати та акумулювати енергію за рахунок сонячної активності. Цей проект носить екологічний характер та коштує майже 1млн.євро. Як наслідок  - зростання доходів населення, підвищення їх купівельної спроможності. Усе це сприяло росту дохідної частини бюджетів усіх рівнів, а відповідно і подальшому розвитку та розбудові місцевої інфраструктури. Надходження до місцевого бюджету зросли та перевищили очікуваний результат, що дало можливість акумулювати додатковий фінансовий ресурс, який спрямований на капітальні видатки бюджетних закладів та реалізацію місцевих програм.

Особливого значення для розвитку громади Липовеччини мали фінансові вливання із бюджетів вищих рівнів. Із Державного фонду регіонального розвитку надійшло на розбудову сфери культури та спорту 2,8 млн.грн., із Державного бюджету – на соціально-економічний розвиток окремих територій – 5,3 млн.грн., із обласного фонду охорони навколишнього середовища – 1,7 млн.грн.

Окремий розділ звіту висвітлював питання екологічної безпеки, збереження навколишнього природного середовища. У районі проведено значна робота щодо підтримки заказників та пам’яток місцевого значення (гідрологічні, ландшафтні, ботанічні, комплексні). У 2017 році збудовано 45,7 км водогонів вартістю 7,1 млн.грн., облаштовано 70 майданчиків під встановлення контейнерів для роздільного збирання твердих побутових відходів.

Активність громад забезпечує підтримку найбільш незахищених верств населення через реалізацію низки проектів, спрямованих на поліпшення місцевої інфраструктури  та закладів соціальної сфери. За 2017 рік із районного  бюджету на ці цілі спрямовано 0,4 млн. грн.

Розвиток соціальної та туристичної сфери району забезпечується усіма гілками влади та місцевого самоврядування. Постійно здійснюється оновлення основних фондів шкіл та клубів.

До обговорення долучився народний депутат України Руслан Демчак, який наголосив на подальшій співпраці із місцевими громадами, перевагами їх об’єднання та підвищення конкурентоспроможності Липовеччини.

Директор Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів облдержадміністрації Микола Ткачук провів співбесіди із керівниками місцевих громад та керівниками сільськогосподарських підприємств із актуальних питань сьогодення, надав кваліфіковані консультації та рекомендації.

В ході обговорення результатів роботи були окреслені ключові напрямки роботи та перспективні плани на 2018 рік.