Ключові напрямки програм підтримки аграрного сектору у рамках Державного бюджету на 2018 рік озвучені під час всеукраїнської відеоконференції

      22 лютого керівництво державних установ та громадських організацій агропромислової галузі області, а також інших профільних установ взяли участь у всеукраїнській відеоконференції з питань підготовки до проведення комплексу весняно-польових робіт та забезпеченості товаровиробників матеріально-технічними ресурсами.

      Перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Максим Мартинюк озвучив ключові напрямки програм підтримки аграрного сектору у рамках Державного бюджету на 2018 рік, які були схвалені Кабінетом Міністрів України 7 лютого цього року. Загальна сума підтримки складатиме 6,3 млрд. гривень. Основні зусилля будуть сконцентровані на галузях, які зможуть забезпечити довготривалий економічний ефект. Зокрема, на розвиток тваринництва виділяється 4,0 млрд. грн., для підтримки фермерських господарств – 1,0 млрд. грн., на здешевлення сільськогосподарської техніки – 945,0 млн. грн.

        Передбачається: компенсація 25% вартості придбання нової сільгосптехніки та обладнання українського виробництва; здешевлення на 80% вартості посадкового матеріалу у садівництві та ягідництві.
У галузі тваринництва передбачено:
- відшкодування 50% вартості високопродуктивного поголів’я, а також біологічного матеріалу та ембріонів;
- компенсація 25% частини тіла кредиту, залученого на будівництво тваринницьких комплексів;
- відшкодування 30% вартості введених в експлуатацію тваринницьких комплексів, збудованих за власний кошт інвестора;
- здешевлення до 3% позик для проектів, що реалізуються в сфері аквакультури, вівчарства, козівництва тощо;
- здешевлення утримання ВРХ молочного напрямку на агропідприємствах із розрахунку 1 500 гривень/голову/рік;
- здешевлення утримання молодняку (до 1 року), що утримується в господарствах громадян із розрахунку 2,5 тисячі гривень/голову/рік.
      Для малого та середнього фермерських господарств передбачено відшкодування 100% вартості закупленого українського насіння та 90% вартості дорадчих послуг. Також ця категорія сільгосптоваровиробників отримає доступ до дешевого кредитного ресурсу, а також користується додатковою преференцію при купівлі української сільгосптехніки – їм компенсується 40% її вартості.
В рамках підтримки та розвитку сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів держава співфінансуватиме проекти по діяльності СОК в тваринництві, садівництві, будівництві овоче- та фруктосховищ, беручи на себе 70% витрат на придбання нового обладнання для них.

      Також під час відеоконференції директор департаменту аграрної політики та сільського господарства Мінагрополітики України Володимир Топчій озвучив інформацію щодо стану підготовки до проведення комплексу весняно-польових робіт та забезпеченість товаровиробників матеріально-технічними ресурсами. Про науковий супровід проведення комплексу весняно-польових робіт в умовах поточного року розповів в.о. віце-президента НААН України, академік Микола Роїк.

      Участь у конференції взяли керівництво Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів на чолі із директором Департаменту Миколою Ткачуком, а також керівництво та спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області;, ДП «Державний центр сертифікації і експертизи с/г продукції у Вінницькій області»; Інституту кормів та сільського господарства Поділля НААН України; обласної філії ДУ „Держгрунтоохорона”; Державної продовольчої зернової корпорації України у Вінницькій області; регіонального представництва Аграрного фонду України; Асоціації фермерів та приватних землевласників у Вінницькій області; ради сільськогосподарських виробників Вінницької області; Вінницького відділення УКРДержфонду підтримки фермерських господарств.

Департамент агропромислового розвитку,
екології та природних ресурсів