Звертаючись з вітальним словом до присутніх, Каролін Спаанс подякувала за гостинність і підтримку в організації спільних заходів. «Тема біоенергетики дуже важлива для обох наших країн. І я впевнена, що разом ми можемо реалізувати перехід до відновлювальної енергії та поділитися досвідом практичних напрацювань», - зауважила радник з питань сільського господарства Посольства Королівства Нідерландів в Україні Каролін Спаанс.
Під час семінару Валерій Коровій акцентував увагу на важливому значенні переходу до «зеленої енергетики», зазначивши: «У 2018 році, порівняно з 2013 роком, підприємствами, домогосподарствами та бюджетними установами було скорочено споживання газу майже вдвічі. Це свідчить про те, що у Вінницькій області вдалося зекономити 2,7 млрд грн. Ми почали відпрацьовувати ті інструменти, які активно стимулюють розвиток сонячної енергетики. На сьогодні Вінниччина має можливість використовувати 250 МВт сонячної енергії, що є значним кроком вперед для регіону. Нещодавно у м.Вінниці відкрито завод з виробництва сонячних панелей «KNESS PV», що також є особливо важливим для розвитку українського бізнесу у напрямку використання енергоефективних технологій». У ході зустрічі голова ОДА також поінформував про реалізацію ключових бізнес-проектів у регіоні щодо розвитку галузі біоенергетики.
Учасниками заходу стали представники провідних голландських фірм, а також науковці та керівники компаній Вінниччини, зацікавлені в реалізації українсько-голландських проектів у сфері біоенергетики в Україні, що є одним із інструментів створення нових робочих місць на Вінниччині.
Голландську сторону представили Посольство Королівства Нідерланди в Україні та Консорціум PIB – Partnersfor International Business: Biobased Energy Ukraine.
Варто зазначити, що Вінниччина також входить до списку лідерів за темпами розвитку біоенергетики. Зокрема, на Ладижинській птахофабриці МХП «Миронівський хлібопродукт» області добудовано першу чергу біогазового комплексу потужністю 12 МВт. Це, в свою чергу, є створення додаткових робочих місць для громадян.
Під час семінару представники сфери бізнесу Вінницької області мали можливість обмінятися досвідом підготовки проектів у галузі відновлюваної енергетики в процесі прискореного курсу розробки бізнес-проектів, ознайомитися з практичними прикладами голландських компаній та розглянути програми фінансування від українських та міжнародних банків.