Департаментом впроваджено систему щоденного моніторингу споживання енергоресурсів бюджетними закладами обласного підпорядкування

  Починаючи з 29 травня  2018 року  70  закладів  охорони здоров’я та освіти  спільної комунальної власності територіальних громад  області  долучились до електронної  системи   щоденного енергоміторингу.  

  Дана ініціатива  реалізована в  рамках  обласної  «Програми  підвищення енергоефективності та зменшення споживання  енергоресурсів у Вінницькій області на 2017-2022 роки», а також  відповідно до вимог розпорядженням Кабінету Міністрів України від 26 квітня 2017 року №732-р «Про затвердження Плану заходів із впровадження систем енергетичного менеджменту в бюджетних установах».

 Для повноцінного функціонування системи моніторингу споживання енергоносіїв використовується спеціалізоване  програмне забезпечення  від  української компанії «uMuni». Аналогічним програмним продуктом  користуються муніципалітети  м. Львів, Чернігів, Маріуполь, Львівська ОДА, а також  низка приватних компаній.  Вказана система містить інформацію  про технічні характеристики будівлі, засоби  обліку  усіх видів енергії та відповідні тарифи  на них.

 Для здійснення моніторингу відповідальні  особи  в установах  щоденно в робочі дні  вносять до програми за допомогою  комп’ютерного обладнання показники  лічильників.  Контроль за своєчасністю  та достовірністю  подачі  даних  здійснюється профільними Департаментами освіти та охорони здоров’я облдержадміністрації.  Аналіз  та узагальнення даних  проводитиметься спеціалістами відділу енергоменеджменту  Департаменту  житлово-комунального господарства, енергетики та інфраструктури.

 На даний час система  енергомоніторингу розповсюджується на 70  установ  обласного підпорядкування (близько 200 окремих  будівель)  серед яких  обласна клінічна лікарня ім. М.І. Пирогова,  обласний клінічний госпіталь ветеранів війни,  медичний коледж ім.акад.Д.К.Заболотного, та ін.

 В подальшому  до  системи  енергомоніторингу  заплановано долучити усі  заклади  обласного підпорядкування. Також,  отримавши  річні  дані про енергоспоживання  в подальшому буде можливо  запроваджувати  ліміти споживання, які дозволять  підвищити ефективність   використання енергоносіїв на об’єктах.

Очікувані результати від впровадження  системи  енергомоніторингу:

  • Отримання достовірних та оперативних даних  про енергоспоживання  обласних  об’єктів;
  • Можливість оперативно виявляти  аномальні перевитрати енергоресурсів (аварійні ситуації,  пориви інженерних мереж, тощо);
  • Покращення культури енергоспоживання персоналом та відвідувачами  закладів;
  • Розповсюдження отриманого досвіду впровадження  енергомоніторингу  як складової енергоменеджменту  на  органи  місцевого самоврядування  області.

 В комплексі, даний організаційний  захід  може дати  можливість зменшити  споживання енергоресурсів бюджетними закладами обласного  підпорядкування  на 5-10%.

Директор департаменту

ВОЛКОВ Сергій Адієвич

 Адреса: 21100, м. Вінниця, вул. В. Порика, 29,
тел. (0432) 43-74-08, факс (0423) 43-94-35
електронна пошта - dep_jkg@vin.gov.ua