13 червня відбулася колегія Департаменту щодо підготовки до опалювального сезону 2018/2019 років

  13 червня, в приміщені актової зали Департаменту житлово-комунального господарства, енергетики та інфраструктури ОДА під головуванням директора Департаменту Сергія Волкова  відбулось чергове засідання колегії щодо виконання завдань на 2018 рік по підготовці до наступного опалювального сезону.

Також на засіданні розглядались питання:

- про стан охорони праці та промислової безпеки на підприємствах та бюджетних закладах області;

- про проведення весняної акції з благоустрою, впровадження заходів з переробки ТПВ та упорядкування місць видалення відходів;

- про контроль за дотриманням вимог природоохоронного законодавства з благоустрою територій населених пунктів області».

В роботі колегії взяли участь: заступник голови обласної державної адміністрації Василь Броварник, заступники голів райдержадміністрацій та міські голови міст обласного значення, керівники департаментів  та служб облдержадміністрації, представники Державної екологічної інспекції у Вінницькій області, керівники Служби автомобільних доріг у Вінницькій області, ДП «Вінницький облавтодор» та Управління Держпраці у Вінницькій області, представники Головного управління ДСНС України у Вінницькій області.

У вступному слові Василь Броварник зазначив: «Закінчується півріччя. Необхідно коригувати робочі плани, вносити зміни до бюджету, тож проведення колегії саме зараз є на часі. Загалом, маю відзначити, що досить помітними є перші результати децентралізації, зокрема – фінансової. Як показують цифри, в області, починаючи із 2014 року спостерігається стрімке наповнення бюджетів різних рівнів. Так, надходження до загального фонду бюджетів міст обласного значення та ОТГ (система бюджетування яких прирівнюється до міст обласного значення) зросли від 624 тисяч у 2014 році до 1млрд.800тис у 2016 році. А у 2017 році ця цифра вже становила 2 млрд 500 тис.».

Василь Броварник підкреслив, що разом із фінансовим ресурсом на місця передаються  значні повноваження і велика відповідальність, про що потрібно пам’ятати повсякчас.

За словами заступника голови ОДА, з Державного фонду регіонального розвитку для Вінницької області на 2018 рік передбачається 178 млн. грн.. «19  об’єктів із 32, які потребують  фінансування, ми уже захистили у Мінрегіоні на міжвідомчій комісії. Є відповідне розпорядження, тож по 19 затверджених об’єктах можна уже розпочинати роботи, отримавши субвенцію на їх виконання до місцевих бюджетів».

Василь Броварник також зазначив, що незважаючи на переформатування фінансових ресурсів, пов’язаних із децентралізацією, держава виділяє значну допомогу місцевим бюджетам на вирішення проблемних питань. Відтак, на систему охорони здоров’я в сільській місцевості у 2018 році державою передбачено для Вінниччини 238 млн. грн. На формування структури ОТГ – 54 млн. грн.. Передбачена також субвенція на будівництво футбольних полів із штучним покриттям (які є перехідними об’єктами з 2017 року)  у розмірі 12,4 млн. грн..

Основне питання, винесене на засідання колегії стосувалась стану підготовки підприємств житлово-комунального та паливно-енергетичного господарства, а також об’єктів соціальної сфери до роботи в осінньо-зимовий період 2018-2019 років.

Про хід підготовки житлово-комунального господарства, паливно-енергетичного комплексу та об’єктів соціальної сфери області до роботи в осінньо-зимовому періоді 2017-2018 років присутніх поінформувала начальник відділу житлово-комунального господарства Департаменту житлово-комунального господарства, енергетики та інфраструктури ОДА Марія Зонова.

Посадовець підбила підсумки роботи підприємств житлово-комунального господарства, паливно-енергетичного комплексу та об’єктів соціальної сфери у розрізі районів по підготовці до осінньо-зимового періоду 2018-2019 років. Зупинившись на проблемних питаннях.

В процесі обговорення особливу увагу було приділено завершенню виводу котелень із підвальних приміщень шкіл (таких об’єктів залишилося в області всього 6). Особливо було наголошено на важливості забезпечення безпеки дітей, в т. ч. і пожежної безпеки в опалювальний період.

В ході колегії було розглянуто усі питання порядку денного а також заслухано представників районів стосовно питань незадовільних темпів підготовки об’єктів житлово-комунального господарства на підпорядкованій території.

Директор департаменту

ВОЛКОВ Сергій Адієвич

 Адреса: 21100, м. Вінниця, вул. В. Порика, 29,
тел. (0432) 43-74-08, факс (0423) 43-94-35
електронна пошта - dep_jkg@vin.gov.ua