19 червня відбулася колегія Департаменту щодо результатів роботи у сфері транспорту та інфраструктури

  19 червня, в приміщені актової зали Департаменту житлово-комунального господарства, енергетики та інфраструктури ОДА під головуванням директора Департаменту Сергія Волкова  відбулось чергове засідання колегії на тему: "Про стан організації пасажирських перевезень та зміни до законодавства у сфері транспорту, відкриття оперативно-диспетчерського центру, окремі питання  управління  автомобільними дорогами загального користування, презентація пересувного комплексу  габаритно вагового контролю".

  Враховуючи специфіку питань, винесених для обговорення, окрім членів колегії Департаменту, на засідання були запрошені:

- заступники голів райдержадміністрацій та міські голови міст обласного значення; голови об’єднаних територіальних громад;

- керівники Служби автомобільних доріг у Вінницькій області та ДП «Вінницький облавтодор» ПАТ ДАК «Автомобільні дороги України».

- керівник Державної служби України з безпеки на транспорті.

- керівник Вінницької обласної організації профспілки працівників автомобільного транспорту та шляхового господарства.

- керівник Управління патрульної поліції у Вінницькій області Департаменту патрульної поліції.

  Розпочинаючи роботу колегії, директор Департаменту житлово-комунального господарства, енергетики та інфраструктури облдержадміністрації, голова колегії Сергій Волков оголосив перелік питань,що увійшли до порядку денного, а саме: про стан пасажирських перевезень та зміни до законодавства у сфері транспорту, відкриття оперативного диспетчерського центру, окремі питання управління автомобільними дорогами загального користування, а також  роз’яснення Постанови КМУ від 14.03.18 № 197 «Деякі питання надання пільг у готівковій формі з оплати проїзду усіма видами транспорту загального користування на міських, приміських та міжміських маршрутах».

  Про стан пасажирських перевезень та зміни до законодавства у сфері транспорту інформував  начальник управління транспорту, енергетики та зв’язку - заступник директора Департаменту житлово-комунального господарства, енергетики та інфраструктури облдержадміністрації Віктор Данильченко.

  За його словами, сьогодні у Вінницькій області налічується біля 50 тис. вантажних автомобілів та до 500тис. легкових; нараховується 47 міжнародних та 94 міжобласних маршрутів; 435 міжміських маршрутів та 463 приміських внутрішньорайонних маршрутів; Таку кількість маршрутів обслуговує понад 800 автобусів. Сьогодні в області на автобусних маршрутах загального користування працює 66 автобусів,  пристосованих для перевезення осіб з інвалідністю, з них 40 – у м. Вінниці.

  Посадовець також охарактеризував стан залізничного та авіатранспорту та детально зупинився на змінах до законодавства у сфері транспорту стосовно процедури  проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування.

  Основними завданнями щодо розвитку транспорту в області Віктор Данильченко назвав поліпшення якості надання  автотранспортних послуг населенню області, а також здійснення спільних заходів щодо боротьби  з автомобільними перевізниками,  які здійснюють автомобільні перевезення поза межами правового поля.

  Про роботу новоствореного оперативного диспетчерського центру та про деякі аспекти виконання Розпорядження  голови ОДА №311 від 13.04.2018 року доповіла заступник начальника управління транспорту, енергетики  та зв’язку – начальник відділу транспорту Лариса Король.

  Доповідач нагадала присутнім, що 11 травня  за участі голови обласної державної адміністрації Валерія Коровія, голови обласної Ради Анатолія Олійника, заступника голови ОДА Василя Броварника відбулось відкриття першого в Україні сучасного оперативно-диспетчерського центру Департаменту житлово-комунального господарства, енергетики та інфраструктури облдержадміністрації. Головним завданням ОДЦ є координація роботи транспортних засобів, які здійснюють пасажирські перевезення за договорами з профільним Департаментом та транспортних засобів організацій, установ і підприємств, підпорядкованих цьому ж Департаменту».

  Роз’яснення Постанови КМУ від 14.03.18 № 197 «Деякі питання надання пільг у готівковій формі з оплати проїзду усіма видами транспорту загального користування на міських, приміських та міжміських маршрутах» надала  присутнім на засіданні заступник директора Департаменту соціальної та молодіжної політики облдержадміністрації – начальник управління соціальної підтримки та державних гарантій Наталія Квят.

  Як відомо,  14 березня 2018 року Урядом прийнято постанову №197, якою затверджено порядок надання пільг у готівковій формі з оплати проїзду усіма видами транспорту загального користування на міських, приміських та міжміських маршрутах.

  Цей Порядок визначає механізм надання пільг у готівковій формі за рахунок відповідних місцевих бюджетів.

  Також Урядом встановлено державний соціальний норматив у сфері транспортного обслуговування (постановою Кабінету Міністрів України від 14.03.2018 №196 «Про встановлення державних соціальних нормативів у сфері транспортного обслуговування»)а саме: мінімальну кількість  поїздок на місяць (а саме – 30 поїздок) згідно з розподілом соціальної норми кількості поїздок усіма видами транспорту загального користування на міських, приміських та міжміських маршрутах.

 Окрім  того,  в  рамках колегії  Департаменту відбулась презентація нового  пересувного  комплексу габаритно вагового контролю.

Як розповів начальник управління Укртрансбезпеки у Вінницькій області Олексій Соколовський, по Україні наприкінці минулого року було придбано 78 таких комплексів,  три з яких будуть  облаштовані  для  здійснення габаритно вагового контролю на автомобільних дорогах області загального користування з метою їхнього збереження та недопущення руйнування.

Директор департаменту

ВОЛКОВ Сергій Адієвич

 Адреса: 21100, м. Вінниця, вул. В. Порика, 29,
тел. (0432) 43-74-08, факс (0423) 43-94-35
електронна пошта - dep_jkg@vin.gov.ua