Проведено засідання робочої групи з розробки Регіонального плану управління відходами для Вінницької області

 08 листопада 2017 року  розпорядженням  Кабінету Міністрів України  № 820 схвалено Національну стратегію управління відходами в Україні  до 2030 року.

 Стратегія визначає головні напрями державного регулювання у сфері поводження з відходами в найближчі десятиліття з урахуванням європейських підходів з питань управління відходами.

 Нова стратегія розроблена з метою запровадження принципів та методів економіки замкнутого типу та переорієнтування на сучасні та екологічні методи боротьби з відходами. Під економікою замкнутого типу мають на увазі те, що підприємець під час своєї діяльності ставить на меті зменшення утворення кількості відходів, або відходи, що утворюються можуть йти на переробку та знову використовуватися в процесі виробництва.

 Розроблена стратегія містить план заходів для таких видів відходів: побутові відходи, комунальні відходи, промислові відходи, будівельні відходи, медичні відходи, відходи у вигляді використаних батарейок, батарей та акумуляторів, відходи електричного та електронного обладнання, відходи сільськогосподарського комплексу, небезпечні відходи, специфічні відходи (упаковки, відпрацьована забруднена тара).

 Також Національна стратегія управління відходами ставить на меті орієнтир на запобігання утворенню нових відходів, підготовці до повторного використання відходів, що утворилися або їхній переробці.

 Такі методи боротьби з відходами як утилізація чи видалення відходять в минуле. Через це, планується зменшення кількості місць для зберігання та видалення твердих побутових відходів.

 Таким чином державна політика в сфері поводження з відходами буде орієнтуватися на проектування, будівництво та експлуатацію сміттєпереробних та сортувальних комплексів.

  Зазначеною Національною стратегією передбачено розробку регіональних планів управління відходами.

 В квітні поточного року між обласною державною адміністрацією, обласною радою та Швейцарсько-Українським проектом «Підтримка децентралізації в Україні» підписано  МЕМОРАНДУМ про взаємопорозуміння  і співробітництво, згідно якого в області розпочато 4 фазу реалізації Швейцарсько-Українського проекту  DESPRO. На цьому етапі основна увага буде приділятись вирішенню питання у сфері поводження відходами.

В рамках підписаного Меморандуму планується розробити Регіональний план управління відходами на базі Вінниччини, як пілотної області.

Розпорядженням обласної державної адміністрації від 22 червня 2018 року № 536 затверджено склад робочої групи з розробки Регіонального плану управління відходами для Вінницької області (далі – Робоча група).

5 липня поточного року в Департаменті житлово-комунального господарства, енергетики та інфраструктури облдержадміністрації відбулось перше засідання Робочої групи.

До уваги членів Робочої групи експертами Швейцарсько-Українського проекту  DESPRO доведено загальні принципи  регіонального планування у сфері управління відходами та порядок розроблення регіонального плану.

В ході обговорення визначено основні форми та терміни по збору необхідних вихідних базових даних для проведення аналізу поточного стану управління відходами в області.

Директор департаменту

ВОЛКОВ Сергій Адієвич

 Адреса: 21100, м. Вінниця, вул. В. Порика, 29,
тел. (0432) 43-74-08, факс (0423) 43-94-35
електронна пошта - dep_jkg@vin.gov.ua