26 квітня 2017 року відбулась колегія Департаменту житлово-комунального господарства, енергетики та інфраструктури облдержадміністрації.

Сьогодні відбулась колегія Департаменту житлово-комунального господарства, енергетики та інфраструктури облдержадміністрації. На порядку денному розглядалися питання підведення підсумків опалювального сезону 2016-2017 років та підготовки до нового опалювального сезону 2017-2018 років.

 Також обговорено питання проведення весняної акції з благоустрою,облаштування сміттєсортувальних станцій в районах області і рекультивації полігонів і сміттєзвалищ твердих побутових відходів.

В роботі колегії Департаменту прийняли участь заступник голови облдержадміністрації Василь Броварник, заступники голів райдержадміністрацій та міст обласного значення, відповідні фахівці і спеціалісти з профільної галузі, представники Департаментів та служб області.

Заступник голови облдержадміністрації Василь Броварник наголосив, що наразі активно ведуться роботи по благоустрою та підготовки до нового опалювального сезону на всій території області. Особливої уваги та вирішення потребує питання сортування сміття.

Щодо проведення весняної акції з благоустрою, директор Департаменту Сергій Волков зазначив, що в ході проведення акції було ліквідовано 1693 несанкціонованих сміттєзвалища,зібрано та вивезено 24,08 тис. м³ сміття, розчищено та впорядковано 590 од. джерел та очищено від сміття 650,3 км берегів, упорядковано та прибрано 1405 кладовищ, проведено упорядкування 453 братських могил, 1199 меморіалів  та пам’ятників, прибрано територію парків і скверів  загальною площею   -   795 га. Під час озеленення територій населених пунктів висаджено більше  50 тис. дерев та 16 тис. кущів, упорядковано 5,4 млн. м² дворових територій, приведено в належний стан 960 дитячих та спортивних майданчиків.

До акції залучено громадськості в кількості 109 тис. осіб, в тому числі учнівської та студентської молоді близько 45 тис. осіб.»

Заступник директора Департаменту- начальник управління розвитку житлово-комунального господарства  Департаменту Костенко В.В. підбив підсумки опалювального сезону:

«Опалювальний сезон 2016-2017 років проходив стабільно. Системи життєзабезпечення в населених пунктах працювали стабільно, забезпечено безперебійне постачання житлово-комунальних послуг всім категоріям споживачів.

На більшості території області опалювальний сезон завершився з                  03 квітня 2017 року. По окремих територіальних громадах та соціальних закладах тривав до 15 квітня 2017 року.

Враховуючи аномальне пониження температури зовнішнього повітря після 15 квітня 2017 року та звернення керівників бюджетних закладів щодо необхідності забезпечення санітарно-температурного режиму в приміщеннях, теплопостачальними підприємствами відновлено теплозабезпечення окремих закладів.

Котельні, які працюють на альтернативних та відновлювальних джерелах енергії продовжують працювати на понижених параметрах для підтримання температурного режиму.

На даний час в роботі залишаються 422 котельні із 970 (43,5%)

  • Від зазначених котелень продовжується теплозабезпечення бюджетних закладів, а саме: 593 садочки із 786 од. (75,4%)
  • 253 загальноосвітні школи із 881 од. (28,7%)
  • 36 лікарень із 118 (30,5%) в першу чергу пологових будинках та дитячих відділеннях.

Незважаючи на нетипові погодні умови, облдержадміністрацією вжито заходів та розпочато підготовку до нового опалювального сезону.

На підготовчі роботи по житлово-комунальному господарству та соціальним закладам області заплановано залучити майже 65 млн. грн. з різних джерел фінансування»- повідомив  він.

Під час  колегій заслухані інформації представників районів стосовно вирішення зазначених питань на місцях.

За підсумками колегії були дані доручення щодо активізації та вирішення питань  по благоустрою, сортування та переробки твердих побутових відходів.

 

 

 

Директор департаменту

ВОЛКОВ Сергій Адієвич

 Адреса: 21100, м. Вінниця, вул. В. Порика, 29,
тел. (0432) 43-74-08, факс (0423) 43-94-35
електронна пошта - dep_jkg@vin.gov.ua