Відбувся тренінг з енергоменеджменту для комунальних закладів Вінницької області

14 червня  2017 року у приміщенні  Департаменту житлово-комунального господарства, енергетики та інфраструктури облдержадміністрації відбувся  навчальний  захід для представників бюджетних  установ обласного підпорядкування щодо впровадження сучасних  інструментів енергозбереження  та енергоефективних технологій.

 

14 червня  2017 року у приміщенні  Департаменту житлово-комунального господарства, енергетики та інфраструктури облдержадміністрації відбувся  навчальний  захід для представників бюджетних  установ обласного підпорядкування щодо впровадження сучасних  інструментів енергозбереження  та енергоефективних технологій.

З вітальним словом до учасників тренінгу звернувся директор департаменту житлово-комунального господарства, енергетики та інфраструктури обласної державної адміністрації Сергій Волков та директор ТОВ «Енерджейн» Владислав Алексійченко.

Компанія «Енерджейн», яка спеціалізується на виконанні комплексних енергоаудитів та  програм з енергоконсалтингу на території України виступила ініціатором та співорганізатором  заходу.

Учасниками обговорення  актуальних питань підвищення рівня  енергоефективності  в бюджетній сфері  стали представники понад  50  закладів  освіти  та  охорони  здоров’я області,  а також  відповідних профільних  департаментів  облдержадміністрації.

 В  ході  цього заходу обговорювались питання  змін  до  законодавства  у сфері  енергоефективності, а саме:  Закон України «Про  енергосервіс», «Про фонд  енергоефективності», а також  проект закону «Про  енергетичну ефективність  будівель» (Владислав Алексійченко).  В цій же презентації від ТОВ «Енерджейн» учасники отримали розуміння про рівні енергоаудиту, про підходи до професійного відбору аудиторів та можливості з підготовки власних фахівців, про цикли впровадження політики енергозбереження та інші практичні речі в цій галузі. Окрім  того, в презентації – начальника відділу енергетики та енергозбереження департаменту ЖКГ енергетики та інфраструктури облдержадміністрації - Івана Магдича розглядались основні аспекти реалізації обласної  «Програми  підвищення  енергоефективності та зменшення  споживання  енергоресурсів у Вінницькій області на 2017-2022 роки», а також  нові інструменти  енергозбереження у бюджетній сфері, такі як: енергомоніторинг,  енергоаудити  та  комплексний підхід до енергомодернізації.

Значної уваги під час  дискусії   було приділено  питанням  фінансування  організаційних  та технічних  заходів  з  енергозбереження  шляхом залучення інвестиційних та грантових  коштів,  а також  особливостям  реалізації  енергоефективних  проектів  за допомогою  механізму енергосервісу (керівник проектів ТОВ «Енерджейн» Олександр Якубик). 

Стосовно умов  кредитування  заходів з енергозбереження   до уваги аудиторії  представлено  презентаціюї  комерційної пропозиції  для комунальних установ від  Укргазбанку (Людмила Григор’єва -  начальник управління МСБ ВВД АБ Укргазбанк).

 

 

 

 

 

 

Директор департаменту

ВОЛКОВ Сергій Адієвич

 Адреса: 21100, м. Вінниця, вул. В. Порика, 29,
тел. (0432) 43-74-08, факс (0423) 43-94-35
електронна пошта - dep_jkg@vin.gov.ua