+ 90 МВт потужності в енергосистему України та майже в 4 рази менше викидів у повітря – ДТЕК Ладижинська ТЕС розпочала капітальний ремонт енергоблоку №1

 

25 вересня ДТЕК Ладижинська ТЕС отримала дозвіл на вивід енергоблока №1 в капітальний ремонт. До цього часу станція працювала повним складом через брак потужностей в енергосистемі України. 

Ремонтні роботи на блоці триватимуть більше 90 днів. За цей час енергетики разом з підрядними організаціями відремонтують турбіну енергоблоку, димоходи, встановлять нові соплові апарати, частково реконструюють електрофільтр та багато іншого.  Інвестиції в ремонтні роботи складуть 93 млн грн.  До початку капітального ремонту через зношеність обладнання енергоблок №1 міг нести навантаження 190 МВт. Після ремонту сумарна потужність енергоблоку зросте на 90 МВт і сягне 280 МВт.

Та найголовніше – в рамках ремонту буде виконано перший етап модернізації електрофільтрів, що дозволить зменшити викиди в атмосферу в 3,7 разів, а концентрація пилу в димових газах не перевищуватиме 365 мг/нм3. Наступним кроком заплановано виконати другий та третій етапи, що дозволить виконати екологічні вимоги Європейської Директиви 2001/80/ЄС.  

Інвестиції виключно в модернізацію електрофільтрів складають близько 82 млн грн, з яких 21 млн вже спрямували зі своїх екофондів Вінницька обласна рада та місцева влада Ладижина. Саме до цих екофондів надходять кошти, які Ладижинська ТЕС постійно сплачує в бюджети різного рівня у вигляді екологічного податку. Так, в період 2012-2017 р. Ладижинській ТЕС нараховано до сплати екологічного податку на 624,6 млн грн.

«Останні 2 роки показали, що наша станція затребувана енергосистемою України. Наші енергоблоки, в тому числі і №1, були активно задіяні в роботі під час проходження літнього максимуму. Адже нам довелося компенсувати потужність атомних енергоблоків, які вийшли в ремонт, – зазначив директор ДТЕК Ладижинської ТЕС Олександр Бобрик. – І лише 25 вересня нам дозволили почати плановий капітальний ремонт першого енергоблоку. За 3 місяці ми не тільки підвищимо ефективність роботи обладнання, а й знизимо його вплив на навколишнє середовище завдяки модернізації електрофільтрів. Перший етап ми плануємо завершити цього року, а решту – вже в наступному. Показово, що задля покращення екологічного стану регіону органи місцевого самоврядування об’єднали зусилля з бізнесом та повернули частину цільового екологічного податку на природо-охоронні заходи».

 

 

Директор департаменту

ВОЛКОВ Сергій Адієвич

 Адреса: 21100, м. Вінниця, вул. В. Порика, 29,
тел. (0432) 43-74-08, факс (0423) 43-94-35
електронна пошта - dep_jkg@vin.gov.ua