Верховна Рада України проголосувала за скасування ПДВ та акцизу на електромобілі в Україні

  07 грудня 2017 року  Верховна Рада України  ухвалила законопроект №5494, що скасовує ПДВ та акциз на ввезення електрокарів.

    Це здешевить вартість електрокарів в Україні на 17%.

  Згідно з документом, пільги по ПДВ і акцизу на електрокари будуть діяти з 1.01.2018 до 31.12.2018. За словами директора Всеукраїнської асоціації автомобільних імпортерів і дилерів Олега Назаренка, подешевшають не тільки самі електрокари, але і послуги таксі - електрокарів, бо ПДВ скасовано і на операції з постачання послуг з перевезення пасажирів на таксі, оснащеного виключно електричним двигуном (одним чи декількома), а також надання пасажирського транспорту в оренду (лізинг, прокат, перевезення на замовлення), у разі, якщо такі колісні транспортні засоби оснащені виключно електричним двигуном (одним чи декількома).

   "Окремо акцентую увагу, що скасування ПДВ та акцизу стосується всіх електрокарів: і нових, і вживаних, а не лише тих, які продають офіційні імпортери; і не тільки на авто, ввезені з ЄС, а і на імпорт електрокарів з США і тд.", - наголошує Олег Назаренко.

   Слід зауважити, що Україна є лідером Європи за темпами продажів електромобілів. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року показник виріс на 227%, повідомляє "Укравтопром". 

   Так, у цьому році на території країни було реалізовано рекордну кількість машин на електротязі: за 10 місяців 2 225 місцевих жителів пересіли на екологічні авто.

   При цьому, найбільшою популярністю користуються саме б/в моделі — зараз вони займають 86% ринку електрокарів України. У 2016 році їх частка становила 42%.

    В цілому по Україні налічується близько 400 пристроїв для зарядки електрокарів.