Україна — лідер за кількістю учасників «Угоди мерів» серед країн Східного партнерства

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   На сьогодні Україна є лідером серед країн Східного партнерства за кількістю учасників Європейської ініціативи «Угода мерів — Схід» — 165 міст-підписантів. Про це сказав начальник відділу енергозбереження в сфері житлово-комунального господарства Департаменту систем життєзабезпечення Мінрегіону Роман Радченко під час засідання Керівного Комітету Програми ЄС «Угода мерів — Демонстраційні проекти» (CoM-DeP) та Проекту ЄС «Угода мерів — Схід» (CoM East), який відбувся 12 грудня у м. Мінськ (Білорусь).

  Він зазначив, що затверджено сесіями місцевих рад 82 стратегічні Плани дій сталого енергетичного розвитку до 2030 року. Залучено понад 4,6 млн євро інвестицій в сферу енергоефективності з позабюджетних джерел.

  За словами Романа Радченка, енергоефективність в Україні починається саме на регіональному та місцевому рівнях. «Саме органи місцевого самоврядування мають відігравати основну роль у впровадженні енергоефективних проектів та заходів. Угода надає можливість розвитку екологічно орієнтованої економіки, залученню інвестицій та підвищенню якості життя», — наголосив він.

  Розширене засідання Керівного Комітету Програми ЄС «Угода мерів — Демонстраційні проекти» (CoM-DeP) та Проекту ЄС «Угода мерів — Схід» (CoM East) відбулось за участю представників Європейської Комісії, керівників Програми і Проекту, Команди підтримки, національних і територіальних координаторів і структур підтримки Угоди мерів, а також національних експертів CoM East для країн Східного Партнерства.

 

  Довідково

  «Угода мерів – Схід» (CoMEast) – проект, який фінансується ЄС і має на меті об’єднати місцеві, регіональні та національні органи влади країн Східного партнерства в їхньому прагненні розвивати регіональну політику на основі принципів сталої енергетики, зменшити залежність від викопного палива, поліпшити безпеку енергопостачання та підтримати глобальний рух у боротьбі зі зміною клімату.

 Підписанти Угоди беруть на себе добровільні зобов’язання суттєво зменшити викиди СОта підвищити енергоефективність на своїх територіях шляхом розробки та реалізації Планів дій зі сталого енергетичного розвитку та клімату.

 «Угода мерів – демонстраційні проекти» (CoM-DeP) – програма ЄС, яка надає технічну та фінансову допомогу на рівні муніципалітетів.

  Національним координатором  «Угоди Мерів» в України є Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України. Відповідну Угоду про співробітництво з Генеральним директоратом Європейської Комісії було підписано 2014 року.

Усього до «Угоди мерів — Схід» приєдналось 253 учасники з 6 країн.

  На території Вінниччини налічується 6 міст - активних підписантів "Угоди Мерів". Розроблені та реалізуються  "Плани дій сталого енергетичного розвитку" (ПДСЕР) у містах: Вінниця, Жмеринка та Гнівань.  В процесі підготовки ПДСЕР  у містах: Бар, Ладижин та Томашпіль.