Законопроект про спрощення приєднання об'єктів відновлюваної електроенергетики до мереж схвалено Парламентом у першому читанні

  Парламентом прийнято у першому читанні за основу розроблений спільно з Держенергоефективності проект Закону України № 6081, який полегшить підключення об’єктів з відновлюваної електроенергетики до мереж.

  «Цей законопроект допоможе вирішити проблему так званого резервування потужностей. Справа в тому, що чимало інвесторів отримали технічні умови на приєднання до електромереж, але з різних причин не завершують будівництво об’єктів. У результаті потужності зарезервовано і нові інвестори, які готові увійти на ринок відновлюваної електроенергетики, не можуть знайти зручні точки приєднання. Все це через безстроковіcть дü технічних умов», - прокоментував Голова Держенергоефективності Сергій Савчук та додав, що наразі з 4,5 ГВт потужностей об’єктів відновлюваної електроенергетики, які можливо приєднати до електричних мереж, вже зарезервовано 4,2 ГВт. Законопроектом передбачається: - обмежити строк дü технічних умов на приєднання об’єктів відновлюваної енергетики до електричних мереж до 3 років; - безстрокові технічні умови, видані до набрання чинності цим Законом, діятимуть 3 роки з моменту набрання чинності цим Законом.

  Прийняття цього законопроекту дозволить: - збільшити інвестицü у проекти з генерацü «чистої» електроенергü; - стимулювати інвесторів здійснювати забудову об’єктів будівництва, - уникнути спекуляцій з виданими технічними умовами.

  За законопроект проголосувало 227 народних депутатів України.

Директор департаменту

ВОЛКОВ Сергій Адієвич

 Адреса: 21100, м. Вінниця, вул. В. Порика, 29,
тел. (0432) 43-74-08, факс (0423) 43-94-35
електронна пошта - dep_jkg@vin.gov.ua