Президент підписав Закон, який регламентує встановлення лічильників споживачам природного газу

 

    Президент Петро Порошенко підписав Закон «Про внесення змін до Закону України «Про забезпечення комеційного обліку природного газу» щодо порядку встановлення лічильників споживачам природного газу, який був прийнятий Верховною Радою України 21 грудня 2017 року.

   Вказаними змінами додається положення, відповідно до якого з метою забезпечення комерційного обліку природного газу для населення суб'єкти господарювання, що здійснюють розподіл природного газу на відповідній території, оснащують населення (побутових споживачів) індивідуальними лічильниками газу. Разом із тим загальнобудинковий лічильник газу може бути встановлений лише за згодою співвласників багатоквартирного будинку.

  Побутові споживачі (населення) можуть самостійно забезпечити встановлення індивідуальних приладів обліку природного газу (індивідуальних лічильників) з подальшою компенсацією таких витрат за рахунок коштів, які ними сплачуються за природний газ суб'єкту господарювання, що здійснює розподіл природного газу на відповідній території. Порядок і розміри компенсації витрат на придбання та встановлення приладів обліку природного газу для споживачів встановлюються Кабінетом міністрів України.

   Крім того, змінений термін встановлення індивідуальних лічильників газу з 01 січня 2018 року на 01 січня 2021 року.