Україна нарощує біогазові потужності

 

Виробництво енергії з біогазу – ще один перспективний шлях до зменшення залежності від традиційних енергоресурсів.

 

 Серед переваг біогазу – його екологічність та можливість утилізації сміття, яке спричиняє парниковий ефект. Для підприємств це унікальна нагода організувати безвідходне виробництво.

 «За останні три роки майже утричі зросли потужності біогазових установок в Україні. Якщо наприкінці 2014 р. в країні встановлено 14 МВт біогазових установок, які генерують електроенергію за «зеленим» тарифом, то станом на кінець січня 2018 р. маємо майже 40 МВт таких потужностей», - повідомив в інтерв’ю телеканалу ICTV Голова Держенергоефективності Сергій Савчук, розповідаючи про роль біоенергетики у досягненні цілей Національного плану дій з відновлюваної енергетики до 2020 року.

  Cтимулом до встановлення біогазових установок є прив'язаний до курсу євро та збільшений на 10 % «зелений» тариф для електроенергії з біогазу до рівня 12,38 €ct/кВт·год (http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/514-19).

 Також запроваджено стимулюючий тариф на тепло, вироблене не лише з біомаси, а й з біогазу (http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/1959-19).

  Вже цього року на Вінниччині відкриється найбільший в Україні комплекс, де в біогаз перероблятимуть сотні  тонн курячого посліду за день:

   

 Біогазову станцію потужністю 20 МВт зводитимуть у 2 етапи. Перша черга біогазового комплексу потужністю 10МВт перероблятиме 460 т курячого посліду на добу, а введення в експлуатацію другої черги дозволить збільшити цей обсяг вдвічі

  У реалізацію першого етапу проекту буде інвестовано $27 млн.

 При чому увесь процес відбуватиметься у герметичних бетонних ємностях, обслуговувати які потрібно лише раз на 15 років.

  Таким чином холдинг "Миронівський хлібопродукт"  вирішить проблему утилізації курячого посліду та частини стічних вод зі свого дочірнього підприємства «Вінницька птахофабрика», що в свою чергу зніме напругу пов’язану з неприємним запахом, що нині є в районі  існуючих птахофабрик підприємства.

  Запровадження виготовлення біогазу дозволить поліпшити стан довкілля та прибере неприємний запах,виробництво біогазу буде практично безвідходним, адже підприємство ще вироблятиме безпечні та якісні органічні добрива

  Про переваги інвестування у встановлення біогазових установок у сюжеті програми "Факти ICTV" телеканалу «ICTV»:

 

Директор департаменту

ВОЛКОВ Сергій Адієвич

 Адреса: 21100, м. Вінниця, вул. В. Порика, 29,
тел. (0432) 43-74-08, факс (0423) 43-94-35
електронна пошта - dep_jkg@vin.gov.ua