На Вінниччині вшанували захисників, полеглих у боротьбі за незалежність та суверенітет України

14 жовтня – надзвичайно важлива дата для української державності та кожного з нас. Ця дата увібрала в себе історичну пам'ять про добу Козаччини в національній історії, духовну спадщину українського козацтва, силу волі, відданість військовій справі, звитягу сучасних захисників територіальної цілісності України, демократичні традиції та віру у краще майбутнє.

Нагадаємо, що відповідно до указів Президента України від 14 жовтня 2014 року № 806/2014 «Про День захисника України» та від 7 серпня 1999 року № 966/99 «Про День Українського козацтва», святкування традиційно припадає на 14 жовтня, у свято Покрови Пресвятої Богородиці.

Сьогодні керівники області та міста вшанували пам’ять захисників Батьківщини на Європейській площі покладанням квітів до Вічного вогню, пам’ятного знаку Небесної Сотні та загиблим Героям АТО/ООС.

У церемонії покладання квітів взяли участь: заступник голови ОДА Сергій Здітовецький, заступник голови обласної Ради Михайло Кременюк, Вінницький міський голова Сергій Моргунов, а також військові та представники громадськості.

Учасники заходу хвилиною мовчання вшанували пам’ять усіх тих, хто віддав своє життя за Україну. Почесті полеглим героям віддали воїни Вінницького гарнізону.

З нагоди державного свята, в області також відбулося делеговане покладання квітів на знак вшанування борців за суверенітет та незалежність України, майбутнє нашої держави. Квіти поклали до скульптурної композиції "Дерево Свободи", до пам'ятного знаку Січовим Стрільцям та воїнам ОУН-УПА, меморіалу "Загиблим льотчикам", пам'ятного знаку медикам, які загинули на Майдані та в зоні проведення АТО/ООС, до  пам'ятника загиблим міліціонерам, до пам'ятного знаку Івану Богуну, до пам'ятника Симону Петлюрі і до меморіальної дошки Симону Якерсону. 

Варто зазначити, що 14 жовтня відзначається величне християнське свято Покрови Пресвятої Богородиці. Упродовж століть воно набуло особливо важливого змісту, оскільки пов’язане із боротьбою за свободу та порятунок від ворогів. Вважалося, що Свята Покрова охороняла козаків у боях, а Божу Матір вони мали своєю заступницею. Відтак, у часи незалежності свято Покрови почали відзначати ще і як День Українського козацтва. Крім того, цей день відзначають як день Української Повстанської Армії, оскільки вважається, що УПА була створена саме на Покрову.

З нагоди свята, Почесні грамоти обласної державної адміністрації та обласної Ради, а також грошові винагороди отримали 207 осіб з числа учасників АТО/ООС, ветеранів війни та військової служби, військовослужбовців та працівників ЗСУ, активістів громадських організацій.

   

  

 

Директор департаменту

ВАСИЛЮК Світлана Михайлівна

 

Адреса: 21100, м. Вінниця,

вул. Театральна, 14

Телефон: (0432) 52-09-92

E-mail: depinformcom@vin.gov.ua

"Гаряча лінія" Департаменту

Телефон: (0432) 52-09-92