У липні трансформується первинна медична допомога

Під час  медичного форуму, що відбувся за участі представників МОЗ, Національної служби здоров’я України та проекту USAID «Реформа ВІЛ-послуг у дії»,  керівники медзакладів, що підписали договори з НСЗУ, обговорили,  як працюватиме «первинка» з липня 2018 року.  Повідомляє сайт МОЗ.

Перші 149 комунальних закладів, що надають первинну медичну допомогу  в 21 області, з липня будуть фінансуватися за новою моделлю. Також найближчим часом НСЗУ планує укласти договори з 9 приватними закладами охорони здоров’я, які надають первинну допомогу.

У той же час з 1 липня для всіх медичних закладів, що надають первинну медичну допомогу, почне діяти новий порядок надання первинної медичної допомоги та пакет послуг, затверджений наказом МОЗ №504.  Уперше в Україні пацієнти та лікарі матимуть чіткий перелік медичних послуг на «первинці», який гарантовано оплачується державою та є безоплатним для пацієнтів.

Зокрема, до послуг лікаря первинної медичної допомоги входить запобігання хвороб, в тому числі профілактичні огляди для пацієнтів із семи груп ризику, вісім основних аналізів і досліджень, профілактичні щеплення, діагностика та лікування хвороб, травм, отруєнь, патологічних станів, спостереження неускладненої вагітності та супровід хронічних хворих, а також направлення на діагностику та лікування на інші рівні медичної допомоги у разі необхідності.

Після 20 липня автономізовані та відповідним чином підготовлені комунальні заклади первинної медичної допомоги матимуть другий шанс на підписання договорів із НСЗУ. Для цього медзаклади мають отримати статус комунальних некомерційних підприємств, підключитися до електронної системи охорони здоров’я, підписувати декларації пацієнтів про вибір лікаря і мати необхідне оснащення та можливість надати сервісні вимоги за договором.

Особливості впровадження реформи фінансування у 2018 році та бюджетного законодавства зобов’язують автономізуватися та підписувати договори з НСЗУ одразу всі заклади окремого бюджету, тобто всі заклади міста, району або ОТГ. Тому комунальні заклади цього року мають три можливості перейти на нову модель фінансування - у липні, жовтні та наприкінці грудня. Для приватних закладів та лікарів-ФОП таких обмежень не існує - вони можуть розпочати працювати із Службою у будь-який час.