Трансформація екстреної медичної допомоги дозволить принципово покращити якість та доступність екстреної медичної допомоги, щоби в критичній ситуації кожен українець оперативно отримував необхідну допомогу. З іншого боку, МОЗ прагне підтримати престижність професій працівників екстреної медичної допомоги  і забезпечити достойну оплату їхньої праці.

Упродовж наступних п’яти років відбудуться такі зміни:

  1. Оновлення алгоритмів диспетчеризації і створення нової IT-інфраструктури, що дозволить мати інформацію про стан кожного виклику в кожний момент часу.
  2. Нові моделі освітніх заходів для працівників екстреної медичної допомоги, а також контролю якості знань (компетенцій).
  3. Оновлення обов’язкових протоколів диспетчерів і протоколів командних дій бригад.
  4. Нові автомобілі і обладнання.
  5. Гідна оплата праці екстреним медичним працівникам.
  6. Перебудова приймальних відділень в лікарнях.
  7. Збільшення доступності першої допомоги, зокрема, розбудова мережі перших реагувальників.

Перший етап змін розпочнеться уже цього року у шести пілотних регіонах.

Докладніше: http://moz.gov.ua/article/reform-plan/nova-koncepcija-rozvitku-ekstrenoi-dopomogi

 На засіданні Кабінету Міністрів України 22 травня затвердили надання субвенції з державного бюджету для закупівель апаратно-програмного комплексу оперативно-диспетчерських служб усіх регіонів України, які мають таку потребу, а також для реалізації пілотного проекту щодо розвитку системи екстреної медичної допомоги у Вінницькій, Донецькій, Одеській, Полтавській, Тернопільській областях та Києві у 2019 році.

Системні зміни почнуться в областях, що мають інфраструктуру, можливості для перекваліфікації медиків та продемонстрували свою управлінську ефективність під час трансформації первинної медичної допомоги. Згодом зміни розпочнуться в інших областях.

У рамках пілотного проекту передбачено закупівлі у Вінницькій, Донецькій, Одеській, Полтавській, Тернопільській областях та Києві:

  • спеціалізованого санітарного транспорту;
  • оснащення для навчально-тренувальних відділів центрів екстреної медичної допомоги та медицини катастроф (ЦЕМД);
  • апаратно-програмного комплексу диспетчерських служб центрів екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.

Крім того, апаратно-програмні комплекси оперативно-диспетчерських служб будуть закуплені в інших областях, які не входять в пілотний проект. Планується, що до кінця року в усіх регіонах України діятиме мережа сучасних диспетчерських служб, об’єднаних єдиною електронною системою. Завдяки сучасним диспетчерським, новим протоколам та центральній інформаційно-аналітичній системі, виклики оброблятимуться оперативніше, а бригади екстреної медичної допомоги швидше доїжджатимуть на місце події.

Усього на реалізацію цих заходів у Держбюджеті передбачено 922,5 млн гривень.

Нагадаємо, уже розпочались зміни у системі професійної підготовкипрацівників екстреної медицини - уже три групи тренерів з шести пілотних регіонів пройшли  навчання за кращими світовими стандартами. Працівники, які пройдуть тренінги, зможуть обійняти посади парамедиків та отримати нові умови праці.