Більше сотні лікарів «первинки» взяли участь в онлайн-конференції «Лікування пневмонії в амбулаторних умовах»

Основна мета заходу – обговорити можливі маршрути пацієнта, що хворіють на пневмонію та обговорити питання лікування запалення легень, які не потребують госпіталізації.

Спікерами наукового заходу виступили: головний спеціаліст відділу лікувально-профілактичної допомоги населенню департаменту охорони здоров’я ОДА Світлана Швидюк, а також завідувач кафедри пропедевтики внутрішньої медицини Вінницького національного медичного університету імені М. І. Пирогова професор, заслужений лікар України, доктор медичних наук Юрій Мостовий.

Світлана Швидюк у зверненні до присутніх на онлайн-заході наголосила на необхідності визначати чіткі критерії за якими необхідна госпіталізація пацієнта та критерії, котрі дозволяють лікуватися амбулаторно.

Юрій Мостовий своєю чергою зупинився на основних симптомах пневмонії, на особливостях її діагностування. Окремо розглянув спеціальну шкалу для встановлення медичного діагнозу, яка стане у пригоді усім сімейним лікарям.

Також професор закликав медиків та пацієнтів вакцинуватися від грипу, адже сезон ГРВІ наближається. А це у сукупності з пандемією корона вірусу може ускладнити діагностику та лікування хвороб.

Директор департаменту

ЗАДОРОЖНА Ольга Іванівна

 

Адреса: 21036, Хмельницьке шосе, 7

Тел/факс: 66-12-05 Факс 66-12-11

E-mail: upr_zdorov@vin.gov.ua