Перший заступник Голови ОДА Наталя Заболотна зауважила, що виникла термінова потреба в проведенні спільної наради з представниками райдержадміністрацій і територіальних громад, відповідальними за укладення договорів з аптечними закладами для безперебійного забезпечення пацієнтів препаратами інсуліну та десмопресину

-Національна служба здоров'я України у 2021 році почне адмініструвати програму реімбурсації інсулінів. Завдання - забезпечити доступ пацієнта до безоплатних препаратів інсуліну. З липня 2021 року також передбачені зміни в категоризації пацієнтів, які претендують на отримання інсулінів. Цьогоріч на реалізацію програми виділено 1 млрд грн», – зауважила Наталя Заболотна.

Посадовиця наголосила на необхідності проведення ревізії реєстру наявних інсулінозалежних мешканців в новостворених громадах.

За словами директора Департаменту охорони здоров’я та реабілітації ОДА Ольги Задорожної, з початком адміністрування цієї програми НСЗУ посилить контроль за випискою препаратів інсуліну через застосування електронних інструментів

-Діятиме електронний рецепт – такий, який зараз працює в програмі «Доступні ліки». Чітких нормативних документів поки що немає, однак схема роботи наступна: лікар-ендокринолог складає план лікування і призначає певний препарат інсуліну. Потім сімейний лікар виписує електронний рецепт, відповідно до визначеного ендокринологом плану лікування. Кожен пацієнт буде зареєстрований через електронну систему охорони здоров'я. Чіткі правила та достовірні електронні дані дозволять нам бачити реальну картину споживання препаратів інсуліну, правильно розраховувати потребу в фінансуванні та розвивати програму реімбурсації інсулінів, розширюючи доступ до препаратів різних категорій пацієнтів, – підкреслила очільниця профільного департаменту.