Медичні послуги стануть ближчими до пацієнтів

60 відсотків пацієнтів, які сьогодні перебувають у лікарнях третинного рівня, отримуватимуть медичну допомогу в лікувальних закладах первинного та вторинного рівнів. Госпітальні округи значно розширять фунціональні можливості, а медичні послуги стануть ближчими до пацієнтів. Про ці та інші кроки медичної реформи розповіли представникам Західного госпітального округу заступник голови Вінницької ОДА Ігор Івасюк та директор Департаменту охорони здоров’я Людмила Грабович під час наради 24 січня.

— З першого січня запрацювала Національна служба здоров’я, на яку покладено фінансування медичної галузі, — зазначив Ігор Івасюк. — Для того аби лікарні отримували кошти, потрібно на базі лікарняних закладів першого рівня до початку червня 2018 року відкрити неприбуткові комунальні підприємства, інакше їх фінансування здійснюватиметься з місцевих бюджетів. 

Платитимуть за надання первинної допомоги з власної кишені й ті вінничани, які до кінця 2018 року не укладуть декларації з сімейними лікарями. За послуги тим, хто вчасно підпише декларації,  гроші надходитимуть також з Національної служби здоров’я.

— До кожного мешканця потрібно донести інформацію про укладання декларацій, - наголосила Людмила Грабович, — адже відповідальність за проведення медичного реформування відтепер покладається на органи місцевого саморядування та гостітальні громадські ради.

Перед учасниками наради поставили завдання, які потрібно виконати у першу чергу: сформувати госпітальні громадські ради, проінформувати населення про укладання декларацій, реорганізувати лікувальні заклади та розробити стратегічний план розвитку госпітальних округів.

Прес-служба ДОЗ ОДА 24.01.2018