Реформування, центр громадського здоров’я та фахові кадри – основні завдання медицини на 2018 рік.

Лікарні перетворяться на комунальні неприбуткові підприємства, пацієнти укладатимуть декларації зі своїми сімейними лікарями, триватиме підготовка проектів договорів закладів первинної медичної допомоги з Національною службою здоров‘я, удосконалюватиметься робота екстреної медичної допомоги, а також формуватимуться госпітальні округи. Такі основні завдання галузі охорони здоров’я на 2018 рік. Про це розповіла Людмила Грабович під час Колегії Департаменту охорони здоров’я ОДА.

За словами Людмили Грабович  минулий рік був важким, але продуктивним. З’явилися нові амбулаторії, ФАПи, завершилися ремонти в районних лікарнях та обласних закладах.

-  Протягом 2017 відремонтовано  73 амбулаторії та 87 фельдшерських пунктів. Було завершено будівництво хірургічного корпусу Вінницької  обласної  клінічної лікарні ім. М.І. Пирогова, реконструйовано відділення анестезіології та інтенсивної терапії Вінницької обласної дитячої клінічної лікарні. Важливим кроком також стало створення на базі онкодиспансеру Міжрегіонального онкологічного Центру. А Регіональний кардіоцентр став найкращим в Україні. Такі результати минулого року є оптимістичними підґрунтям для впровадження в області медичної реформи, - наголосила Людмила Грабович.

Важливим етапом для регіону буде створення обласного центру громадського здоров’я на базі диспансеру Радіаційного захисту населення, де   проходитимуть обстеження  та лікування вінничани і надаватиметься профілактична допомога. Наразі у закладі  проходитимуть обстеження  вінницькі паралімпійці, які готуються до змагань.

Запрошений на Колегію заступник голови ОДА Ігор Івасюк, зазначив, що медицина завжди була і залишається пріоритетною галуззю для регіону.

-Реформи уже розпочалися, адже відбувається поступове оновлення медичних закладів. Численна кількість лікарень  перетворилась на будівельні майданчики, де постійно відбуваються ремонти, реконструкції для покращення умов перебування як пацієнтів, так і медичного персоналу, - наголосив Ігор Івасюк.

Він додав, що важливим аспектом роботи будь-якого медзакладу є його лікарі, тобто кадрове забезпечення.

-Важливо реформувати медичні освітні заклади таким чином, щоб лікувальні установи мали змогу готувати державні замовлення і навчати тих фахівців, які їм необхідні, - додав заступник очільника ОДА.

 

Прес-служба ДОЗ ОДА