Нинішній рік оголошений Міжнародним роком працівників сестринських і акушерських служб, тому заходи Всесвітнього дня здоров'я 2020 р будуть присвячені необхідності зміцнення сестринських і акушерських служб.

Медсестринство  – це покликання, – переконана Валентина Лаврік, заступник медичного директора з медсестринства КНП «Вінницького обласного клінічного високоспеціалізованого ендокринологічного центру ВОР». –  Сестра  медична – не просто професія, це стан душі, найгуманніша з усіх професій. Немає нічого більш гідного, ніж творити добро, полегшувати страждання людини, яка довіряє тобі своє життя у важкі часи недуги.

У Вінницькому обласному клінічному госпіталі ветеранів війни у будь яку пору року затишно та комфортно. Територія закладу облаштована і з надвору і всередині з великою любов’ю до своїх пацієнтів.
Тут у дружньому колективі трудиться 140 медичних сестер, у т.ч. 13 медичних братів.

Володимир Цимбал, головний фельдшер КНП «ТМО Вінницького обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф ВОР» має за плечима солідний стаж у професії.

Медсестринство – особлива ланка медицини, адже неможливо уявити лікаря без надійного помічника, який не лише прийде на допомогу хворому фізично, а й поспівчуває людині, вислухає її, заспокоїть. Саме так про свою команду медичних сестер розповідає головна медична сестра Вінницької обласної клінічної психоневрологічної лікарні імені акад. О.І. Ющенка Оксана Брижата.

Могилів-Подільський медичний коледж  – потужний навчальний заклад, який протягом більше  восьми десятиліть свого існування та діяльності має свої освітні, фахові медичні та виховні традиції, спрямовані на підготовку високопрофесійних кадрів зі спеціальності «Медсестринство».

 
 

 Алла Петрівна Хмельовська ­ – заступник директора з медсестринства  Подільського регіонального центру онкології загалом на посаді працює майже 30 років, а  заступником головного лікаря (тепер директора КНП) з медсестринства – 17 років. Не зважаючи на сьогоднішнє непросте сьогодення, впевнена що загалом медсестринство не стоїть на місці.

Сьогодні в галузі охорони здоров’я Вінниччини працює близько 12 тис. молодших спеціалістів з медичною освітою. Відчутний відтік кадрів, як лікарів, так і середнього медичного персоналу, за рахунок міграції трудових ресурсів в інші країни.

Більшість працівників охорони здоров’я в усьому світі – це медичні сестри. Проте роль медсестер у суспільстві та навіть в медичному середовищі залишається недооціненою. Для того, щоб змінити цю ситуацію, Україна підтримала резолюцію ВООЗ про Міжнародний рік медсестринства в 2020 році. Про те, з якими проблемами стикаються медсестри в Україні та як їх планується вирішити, розповідає Катерина Балабанова, директор Центру розвитку медсестринства МОЗ України. 

 
 

Наступний, 2020, рік стане роком медсестринства. Більшість працівників охорони здоров'я в усьому світі - це медичні сестри. Проте роль медсестер у суспільстві та навіть в медичному середовищі залишається недооціненою. МОЗ України планує змінити цю ситуацію  та запровадити європейські стандарти медсестринства.