Департамент будівництва, містобудування та архітектури облдержадміністрації звітував на засіданні Громадської ради при ОДА

Сьогодні, 21 березня, у залі засідань облдержадміністрації відбулись загальні збори членів Громадської ради при ОДА, під час яких було заслухано звіт про роботу Департаменту будівництва, містобудування та архітектури облдержадміністрації  протягом 2018 року та основні завдання і напрямки діяльності на 2019 рік.

Заступник директора профільного Департаменту -  начальник відділу капітального будівництва Валентин Прилуцький зазначив, що основною метою діяльності структурного підрозділу ОДА є забезпечення реалізації державної політики у галузі будівництва, у сфері містобудування та архітектури на території області, що визначено стратегічними цілями Стратегії збалансованого регіонального розвитку Вінницької області на період до 2020 року.

Так, у 2018 році Департаментом виконано поставлені завдання із завершення будівництва об’єктів освіти та медичної галузі. До нового навчального року за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку та співфінансування з місцевих бюджетів завершено два довгобуди, що будувались 11 та 27 років.

У селі Сосонка Вінницького району 1 вересня урочисто відкрито школу, будівництво, якої тривало з 2007 року. До цього дітям доводилося навчатися у старій будівлі, якій понад сто років. 

«Через обмеженість фінансування роботи часто призупинялись. Однак, завдяки виділеним коштам з державного фонду регіонального розвитку будівництво у 2018 році було завершено. Загалом, на побудову нової школи в Сосонці на 260 учнів було витрачено 48,2 млн. гривень, з них 42,7 млн. гривень – кошти Державного бюджету, 5,5 млн. гривень – кошти місцевого бюджету»,- зазначив Валентин Прилуцький.

У селі Михайлівка Гайсинського району 3 вересня відчинила двері нова школа на 144 учні. Історія її будівництва тривала більше 27 років.

Будівництво нового корпусу Михайлівської школи було розпочато ще у вересні 1990 року. Фінансував роботи тоді місцевий колгосп і за період до 1996 року на об’єкті було побудовано стіни та облаштовано дах. Але через фінансові труднощі будівництво було призупинено в 1996 році на довгих 20 років.

В 2007 році була скоригована проектна документація. Але перші вагомі зміни у зведенні школи відбулись лише починаючи з 2012 року. Роботи було відновлено за рахунок коштів державного бюджету. Завершено роботи в поточному році за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку та співфінансування з місцевого бюджету. В цілому на будівництво школи витрачено майже 19,0 млн.грн., з яких 16,1 млн.грн. – кошти державного фонду регіонального розвитку, 2,9 млн.грн – кошти місцевого бюджету.

В рамках виконання завдань з проведення ремонтно-будівельних робіт на  об’єктах охорони здоров’я в 2018 році завершено:

-        капремонт фасадів та даху лікувального корпусу №8 (освоєно 1,9 млн.грн.);

-        капремонт фасадів та даху лікувального корпусу№13 ВОКЛ ім. Пирогова (освоєно 3,3 млн. грн.);

-        реконструкцію системи водопостачання на території ВОКЛ ім. Пирогова (освоєно 4,2 млн. грн.).

         В межах виділених коштів виконано роботи з реконструкції лікувального корпусу №15 (освоєно 5,3 млн.грн.). Роботи будуть завершені в 2019 році.

За рахунок обласного бюджету завершено будівельні роботи по реконструкції з добудовою 2-х поверхового корпусу лікувально-діагностичного відділення обласної фізіотерапевтичної лікарні в м. Хмільник, на об’єкті освоєно 2,8 млн. грн., залишається забезпечення медичним обладнанням та благоустрій.

Начальник відділу капітального будівництва також розповів про хід робіт зі спорудження  сільських амбулаторій у 12 районах області. Будівництво фінансується за рахунок коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів, спрямованих на розвиток системи охорони здоров’я у сільській місцевості, та співфінансування з місцевих бюджетів, яке повинно бути не менше 10% від загальної вартості будівництва.

В 2018 році Департаментом проведено конкурсні торги на будівництво 11 амбулаторій. Будівельні роботи проводяться на 11-ти амбулаторіях (по 7-ми розпочато у 2018 році, по 4-х – у 2019 році), ще два тендери проведено у 2019 році. В минулому році освоєно 14,2 млн.грн., з яких 10,6 млн.грн. – кошти субвенції, 3,6 млн.грн. – кошти місцевих бюджетів.

Сільські амбулаторії будуються  по проектах повторного використання, в більшості амбулаторій передбачено службове житло для лікарів.

Валентин Прилуцький зазначив, що основними завданнями в сфері містобудування та архітектури є: розроблення (оновлення) містобудівної документації (схем планування територій районів та окремих їх частин; генеральних планів та планів зонування населених пунктів; детальних планів територій); здійснення організаційних заходів щодо передбачення коштів у місцевих бюджетах на 2019 рік (внесення змін до них протягом року) на розроблення містобудівної документації; реалізація Комплексної програми створення та розвитку геоінформаційної системи управління та містобудівного кадастру Вінницької області на 2016 – 2020 рр.

По завершенню презентації члени Громадської ради при ОДА  взяли участь в обговоренні основних напрямків діяльності Департаменту, визнавши, що в цілому поставлені цілі на 2018 рік структурним підрозділом досягнуті, а результати відповідають поставленій меті.