Вінницька ОДА стала беззаперечним лідером за результатами моніторингу виконання закону «Про доступ до публічної інформації»

За результатами моніторингу виконання закону «Про доступ до публічної інформації» Вінницька обласна державна адміністрація і Вінницька обласна рада заслужено отримали найвищі бали!

Понад півроку тривала перевірка в усіх областях України. Координував процес Центр демократії та верховенства права. В чотири хвилі монітори проекту «Омбудсман плюс» перевіряли облаштування спеціальних місць для роботи з інформацією, надання «фінансової» інформації, участь громадян на сесіях і оприлюднення інформації, повноту і вчасність надання відповідей.

Регіональний партнер проекту «Омбудсман плюс», голова ГО «Філософія Серця» Юлія Грига розповіла про результати по Вінницькій області. «Мені особисто надзвичайно приємно коментувати високі оцінки обласної влади. Процес комунікації і з радою, і з адміністрацією завжди конструктивний. Всі рекомендації враховуються. Тож і результат відповідний».

Про «рецепт успіху» Вінницької облдержадміністрації, яка стала беззаперечним лідером в рейтингу розповіли представники профільного відділу.

«Постійна і системна робота з громадськими організаціями, які працюють у сфері доступу до публічної інформації, дала такий результат. Якщо в перший рік дії Закону було більше запитань, ніж відповідей, то зараз ми майже всі запитувачі отримують необхідну їм інформацію», - зазначив начальник відділу по роботі зі зверненнями громадян Вінницької облдержадміністрації Віталій Кудринецький. А його колега – старший інспектор сектору з доступу до публічної інформації Ольга Люшнікова додала: «Ми постійно проводимо спільно з «Філософією Серця» навчання для працівників структурних підрозділів та райдержадміністрацій. Про всі «нестандартні» ситуації, які трапляються у практиці застосування закону громадські експерти розповідають нашим працівникам і ми завжди знаходимо порозуміння».

Вінницька обласна рада, незважаючи на перше місце в списку, має невеликі проблеми з відповідями на запити, які надавало Управління спільної комунальної власності. Через неповну та невчасну відповідь у 2 хвилі моніторингу, бали були трохи нижче. Проте на загальний результат це не вплинуло.

Для того, аби змінювати ситуацію на краще, Уповноваженим Верховної Ради з прав людини було підготовлено рекомендації. Вони були напрацьовані на підставі аналізу проблемних питань, які виявили громадські експерти і опрацьовані Центром демократії та верховенства права.

"Гаряча лінія" голови облдержадміністрації з питань запобігання та виявлення корупції 
тел.: (0432) 65-17-61
e-mail: stop_korupcia@vin.gov.ua

Повідомлення про корупційне правопорушення