У Немирівському районі експонувалася історична виставка «100 років боротьби: Українська революція 1917-1921»

В районах області продовжується експонування виставки «100 років боротьби: Українська революція 1917-1921». Протягом травня поточного року виставка експонувалася на території Немирівського району.

В районах області продовжується експонування виставки «100 років боротьби: Українська революція 1917-1921». Протягом травня поточного року виставка експонувалася на території Немирівського району.

Нагадаємо, що експозицію було розроблено Українським інститутом національної пам’яті та безоплатно передано обласній державній адміністрації для експонування протягом року в районах області.

Виставка складається з 21 тематичного банеру та присвячена 100-річчю проголошення незалежності Української Народної Республіки.

Зазначимо, що Українська революція 1917-1921 років – це період відродження української державності, формування української нації, ренесанс української культури та духовності. Починаючи з 1917 року, після повалення самодержавства в Російській імперії, на українських землях потужно розгорнувся національно-визвольний рух за незалежність.

Одним із центрів визвольних змагань стало Поділля. Тут впродовж 1917-1921 років неодноразово змінювалася влада, перебували урядові структури Української Народної Республіки, діяли регулярні війська та повстанські загони, відбувалися військові дії.

Розробники експозиції, в першу чергу, орієнтувалися на учнівську та студентську молодь.

Українським інститутом національної пам’яті у підготовці виставки було використано більше, ніж 250 унікальних документів та фотографій того часу, що в доступній формі висвітлюють перебіг подій Української революції 1917-1921 років, зокрема процес визрівання української політичної еліти та суспільної думки від ідей автономії до повноцінної незалежності України.

На разі виставку «100 років боротьби: Українська революція 1917-1921» передано до Теплицького району.

Після завершення експонування в районах області експозицію буде передано на постійній основі обласному краєзнавчому музею.