На Вінниччині відкрили меморіальну дошку підполковникові армії УНР, відомому геральдисту Миколі Битинському

Сьогодні, 29 січня, у смт. Літин відбулося урочисте відкриття меморіальної дошки, яку встановили на фасаді Літинської середньої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2 на честь літинчанина, державного та військового діяча часів Української Народної Республіки, підполковника Українського війська, відомого художника, геральдиста та письменника Миколи Битинського (1893-1972).

«Сьогодні, у річницю бою під Крутами, ми відкриваємо меморіальну дошку одному з найвідоміших борців за незалежність України Миколі Битинському, тим самим повертаючи історичну пам'ять про нього та вшановуючи цю непересічну особистість», – зазначила директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Світлана Василюк.

«Окрім державницької та військової діяльності, Микола Битинський був надзвичайно талановитим геральдистом. Він відомий низкою геральдичних проектів, зокрема проектами «Хреста Симона Петлюри» та «Воєнного хреста УНР». І сьогодні українські військовослужбовці використовують створені ним символи та малюнки на своїй уніформі», – відзначив директор Державного архіву області, член Українського Геральдичного Товариства Юрій Легун.

Музичний супровід церемонії відкриття здійснював Військовий оркестр Центру військово-музичного мистецтва Повітряних Сил Збройних Сил України.

Церемонійний постріл у момент відкриття меморіальної дошки виконали співробітники та волонтери комунального підприємства «Центр історії Вінниці».

«Микола Битинський – один з найвідоміших подолян – учасників Визвольних змагань 1917-1921 років в Україні, який залишив після себе надзвичайно цінний історичний спадок. Хочу подякувати усім, хто долучився та сприяв встановленню цієї меморіальної дошки», – зазначив директор комунального підприємства «Центр історії Вінниці» Олександр Федоришен.

Присутні поклали квіти до меморіальної дошки Миколі Битинському та загиблому учаснику антитерористичної операції на Сході України, випускникові Літинської середньої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2 Пантелеймону Рожанському, віддаючи шану борцям за незалежність та суверенітет України.

 

"Гаряча лінія" голови облдержадміністрації з питань протидії корупції та додержання законодавства з питань праці і зайнятості населення та захисту прав інвесторів
тел.: (0432) 65-17-61
e-mail: stop_korupcia@vin.gov.ua

Повідомлення про корупційне правопорушення

Архів новин

Грудень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5