Крути: трагедія чи перемога?

Сьогодні, 29 січня, в актовій залі Вінницького гуманітарно-педагогічного коледжу відбулася виховна година «Крути: трагедія чи перемога?» та урок «живої історії», приурочені 102-й річниці бою під Крутами.

Сьогодні, 29 січня, в актовій залі Вінницького гуманітарно-педагогічного коледжу відбулася виховна година «Крути: трагедія чи перемога?» та урок «живої історії», приурочені 102-й річниці бою під Крутами.

«Бій під Крутами – це, без сумніву, одна з трагічних сторінок національної історії. У той же час, це подія, яка чітко доводить розуміння українцями своєї самоідентичності, готовність боротися, відстоювати, захищати свою державність та самобутність від зовнішнього ворога, жертвувати найдорожчим – життям, заради кращого майбутнього», – зазначив заступник директора Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Іван Педорук.

«Крути мають величезне історичне значення для української історії. Українська нація довела, що може і вміє боронити свою державу. І буде це робити незважаючи ні на що. Бій під Крутами залишається символом стійкості, патріотизму та героїзму української молоді у боротьбі за незалежність, а сміливість та жертовність учасників бою зробила їх прикладом для майбутніх поколінь захисників України», – відзначив керівник Центрального територіального відділу Українського інституту національної пам’яті, військовий історик, кандидат історичних наук Богдан Галайко.

За допомогою інтерактивних засобів навчання Богдан Галайко коротко розповів про передумови, причини та перебіг бою під Крутами та його значення на сучасному етапі державотворення в Україні.

Співробітники та волонтери комунального підприємства «Центр історії Вінниці» продемонстрували учням зразки зброї та амуніції тих часів, а також розповіли про основні військові тенденції, що панували в українському війську під час Української революції 1917-1921 років, зокрема про роль жінки, яка була дуже вагомою, але на разі малодосліджена в українській історіографії.

Нагадаємо, що Центральний територіальний відділ Українського інституту національної пам’яті, до якого ввійшли Вінницька, Хмельницька, Житомирська, Київська, Черкаська та Чернівецька області, розпочав свою роботу 1 серпня 2019 року та знаходиться за адресою: м. Вінниця, вул. Театральна, 14, кімнати 319-321.

Діяльність відділу головним чином спрямована на донесення до широкого загалу ключових напрацювань Українського інституту національної пам’яті, зокрема щодо поширення досвіду декомунізації та пробудження у суспільній свідомості потреби деколонізації – звільнення від спадщини імперського тоталітарного минулого та формування власної національної самоідентичності.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації передав до навчальних фондів Вінницького гуманітарно-педагогічного коледжу низку художніх видань про події Української революції 1917-1921 років на Вінниччині, зокрема, «Вінниця – столиця Української Народної Республіки в роки національно-визвольних змагань 1918-1920 років» та «100 років боротьби – Українська революції 1917-1921 років», а також тематичні відеоматеріали, створені комунальним підприємством «Центр історії Вінниці», які зможуть використовуватися під час освітнього процесу.