Загальна інформація

Обласна державна адміністрація продовжує розвивати багатовекторне міжнародне та міжрегіональне співробітництво.

Так, протягом 9 місяців 2018 року Вінниччину відвідало майже 40 іноземних делегацій. Серед них Надзвичайні і Повноважні Посли: Республіки Молдова, Федеративної Республіки Німеччина, Республіки Польща, Канади, Королівства Норвегії, Угорщини, Грузії, дипломати посольств Литви, Нідерландів, Норвегії, Польщі, Румунії, Швеції, Представництва ЄС в Україні; делегації Швейцарського бюро співробітництва, Агенства ООН з питань промислового розвитку (ЮНІДО) в Україні,  Міжнародної Ради з охорони пам’яток і визначних місць, Спеціальна моніторингова місія  ОБСЄ в м.Чернівці, численні іноземні інвестори. Крім того, область відвідали делегації Сьвєнтокшиського та Лодзинського воєводств Республіки Польща, Ясського повіту Румунії, Ліберецького краю Чеської Республіки, району Сороки Республіки Молдова.

На сьогоднішній день Вінницькою областю реалізується 10 Угод про торговельно-економічне, науково-технічне та культурне співробітництво із регіонами Республіки Польща, Чеської Республіки, Румунії, Республіки Білорусь, Республіки Молдова.

Міжрегіональне та транскордонне співробітництво в рамках діючих угод досить динамічно розвивається, зокрема завдяки взаємним офіційним, робочим, навчальним візитам, обміну досвідом та реалізації спільних проектів.

Успішно реалізовані спільні заходи в рамках підписаних Планів заходів до 60-річниці співпраці Вінницької області і Сьвєнтокшиського воєводства та до 10-річниці співпраці Вінницької області і Лодзинського воєводства, зокрема при відзначенні Дня Європи на Вінниччині.

Крім того, 20-29 липня 2018 року вчетверте діти з Вінницької області, родини яких постраждали в ході проведення антитерористичної операції на сході України, відповідно до попередньої домовленості очільників регіонів відвідали Сьвєнтокшиське воєводство Республіки Польща. Програма перебування передбачала участь у різноманітних майстер-класах, розваги, екскурсії визначними місцями та відвідування музеїв.

 Протягом 2018 року в області відбувся ряд заходів з метою сприяння виходу підприємств-експортерів Вінницької області на зовнішні ринки та стимулювання міжнародної торгівлі між регіонами-партнерами та іншими країнами світу.

13 лютого в рамках «Експортного дня», організованого Офісом з просування експорту при Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України за підтримки Вінницької облдержадміністрації та Вінницької міської ради відбулося виїзне засідання Ради з просування експорту при Мінекономрозвитку, а також диспут «Діалог: влада до бізнесу», під час якого представники регіонального бізнесу та влади прийняли спільні рішення для розвитку експортного потенціалу регіону.

7 вересня 2018 року відбувся VІ Міжнародний інвестиційний форум «Вінниччина – бізнес у центрі України», в якому взяли участь представники бізнес-середовища області та регіонів-партнерів, Надзвичайні і Повноважні Посли Грузії, Молдови, Угорщини в Україні, дипломати Посольств Литви, Нідерландів, Норвегії, Польщі, Румунії, Швеції, Представництва ЄС в Україні, представники Уряду України, інвестиційні компанії, міжнародні експерти.

Крім того, 27-28 вересня 2018 року у Вінниці відбулось засідання українсько-молдовської Робочої групи з питань транспорту, на якому сторони серед іншого обговорили питання, пов’язані з реалізацією проектів будівництва мосту «Ямпіль-Косеуць» та відкриття пункту пропуску «Бронниця-Унгурь» для міжнародного автомобільного сполучення.


З метою підвищення іміджу області за кордоном відбувались наступні заходи:

- 19-23 березня 2018 року відбулась виїзна економічна місія підприємців та аграріїв Вінницької області до Нідерландів;

- 18-23 квітня 2018 року презентовано туристичний потенціал області в рамках X міжнародної виставки сільського та активного туризму AGROTRAVEL&ACTIVE LIFE 9м.Кельце, Республіка Польща), де Вінницька область виступала офіційним партнером заходу;

- 14-16 жовтня 2018 року – представлення області на XІ Європейському Економічному Форумі - ŁÓDZKIE 2018 (м.Лодзь, Республіки Польща).

- 15-20 жовтня – візит офіційної делегації області до Китайської Народної Республіки, в ході якого делегати відвідати аграрну виставку, представили інвестиційний та аграрний потенціал Вінниччини в ході зустрічей з представниками Китайської аграрної асоціації CCPIA.

Що стосується зовнішньоекономічної діяльності, то за даними Головного управління статистики у Вінницькій області, за січень-серпень 2018 року суб’єкти господарювання Вінницької області здійснювали зовнішньоторговельні операції з партнерами зі 125 країн світу. Обсяги експорту товарів за січень-серпень 2018 року становили 840,3 млн.дол. США, а імпорту – 363,5 млн.дол.США. Порівняно із відповідним періодом 2017 року експорт та імпорт збільшились відповідно на 10,7% (на 81,2 млн.дол.) та на 39,0% (на 101,9 млн.дол.).Баланс зовнішньої торгівлі стабільно продовжує залишатись позитивним і становить 476,8 млн.дол.США., що засвідчує перевагу експортних операцій над імпортними. Коефіцієнт покриття експортом імпорту склав 2,31 (у січні-серпні 2017 р. – 2,90).

 

 

Голова ОДА

Скальський Владислав Володимирович

 

Анонси подій

"Гаряча лінія" голови облдержадміністрації з питань запобігання та виявлення корупції 
тел.: (0432) 65-17-61
e-mail: stop_korupcia@vin.gov.ua

Повідомлення про корупційне правопорушення

Архів новин

Січень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2