Інформація про здійснення державної регуляторної політики Вінницькою облдержадміністрацією у 2016 році

Інформація
про здійснення державної регуляторної політики
Вінницькою облдержадміністрацією
у 2016 роціРегуляторна діяльність обласної державної адміністрації здійснюється відповідно до основних принципів державної регуляторної політики, визначених Законом України “Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності”.

Планування регуляторної діяльностіПланування діяльності з підготовки проектів регуляторних актів облдержадміністрації здійснюється на рівні Департаментів, управлінь та відділів облдержадміністрації – розробників регуляторних актів.
На виконання вимог ст.ст. 7, 13 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» Вінницькою облдержадміністрацією в установленому порядку затверджені План підготовки проектів регуляторних актів на 2016 рік та План-графік здійснення відстеження результативності дії регуляторних актів на 2016 рік, які оприлюднені на веб-сайті облдержадміністрації (www.vin.gov.ua) у розділі «Регуляторна діяльність».

 

 

Підготовка проектів регуляторних актів

 


План підготовки проектів регуляторних актів Вінницької облдержадміністрації на 2016 рік був затверджений 15 грудня 2015 року та розміщений на сайті облдержадміністрації (www.vin.gov.ua) у розділі «Регуляторна діяльність/Плани підготовки регуляторних актів». Відповідно до Плану підготовки проектів регуляторних актів облдержадміністрації, у 2016 році було підготовлено та прийнято один регуляторний акт – розпорядження голови облдержадміністрації від 04.10.2016 року № 720 «Про затвердження умов конкурсу з перевезення пасажирів на міських та приміських автобусних маршрутах загального користування, що не входять за межі території області (внутрішньо обласні маршрути)». При підготовці регуляторного акту розробником - Департаментом житлово-комунального господарства, енергетики та інфраструктури облдержадміністрації, було забезпечено дотримання вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності». З метою отримання зауважень та пропозицій проект регуляторного акту та аналіз регуляторного впливу з М-тестом, були розміщені на сайті облдержадміністрації в розділі Регуляторна діяльність/Проекти регуляторних актів. Після проведення громадського обговорення, проект отримав погодження Державної регуляторної служби України (Рішення № 148-Т від 20.09.2016 року).

Відстеження результативності дії регуляторних актів

 


План-графік відстеження дії регуляторних актів облдержадміністрації на 2016 рік був затверджений 15 грудня 2015 року та розміщений на сайті облдержадміністрації (www.vin.gov.ua) у розділі «Регуляторна діяльність/Відстеження результативності дії регуляторних актів, план-графік проведення відстежень». Відповідно до Плану-графіку в 2016 році передбачалось провести одне періодичне відстеження діючого регуляторного акту.
Періодичне відстеження результативності дії регуляторного акту - розпорядження голови облдержадміністрації від 02 грудня 2008 року №493 «Про встановлення граничних торгівельних надбавок (націнок) на продукцію громадського харчування».
Відстеження проведено Департаментом міжнародного співробітництва та регіонального розвитку облдержадміністрації 8-9 грудня 2016 року.
Мета регулювання: недопущення необґрунтованого зростання торговельних надбавок (націнок) на продукцію громадського харчування.

Мета дослідження:
полягає у визначенні ефективності регуляторного акту – розпорядження голови обласної державної адміністрації «Про встановлення граничних торговельних надбавок (націнок) на продукцію громадського харчування» від 2 грудня 2008 року № 493 (із змінами) у Вінницькій області шляхом аналізу діяльності суб’єктів господарювання.
Метод дослідження – аналіз статистичних даних.
Показниками результативності (індикаторами ефективності) дії розпорядження голови облдержадміністрації від 2 грудня 2008 року № 493 «Про встановлення граничних торговельних надбавок (націнок) на продукцію громадського харчування» (із змінами) були визначені:
-індекс споживчих цін на послуги їдалень;
-рівень роздрібних цін на продукцію громадського харчування, що реалізується в загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладах;
-кількість суб’єктів господарювання, від яких надійшли скарги.
При здійсненні періодичного відстеження були використані дані моніторингу роздрібних цін та торговельних надбавок по комунальних підприємствах «Меридіан» та «Школяр», що надають послуги по харчуванню дітей у загальноосвітніх школах міста Вінниці, а також по закладах громадського харчування Вінницького національного аграрного університету та Вінницького національного технічного університету.
Аналіз статистичних даних, а саме, значень показника «Індекс роздрібних цін на продукцію закладів громадського харчування», свідчить про те, що вартість харчування в їдальнях навчальних закладів в 2016 році відносно грудня минулого року зросла в середньому на 105,5%. Найбільше подорожчання відбулось за період з серпня по жовтень поточного року. Так, індекс роздрібних цін на таку продукцію в зазначеному періоді склав 107,1% відносно грудня 2015 року.
Протягом 2016 року вартість продукції закладів громадського харчування в навчальних закладах дещо стабілізувалась. Так, якщо в січні 2016 року індекс роздрібних цін складав 103,9%, то у жовтні 2016 року - 100,0%. Відповідно, за січень – жовтень поточного року цей показник склав в середньому 100,7%.

За умов випереджаючого зростання вартості соціально важливих товарів та послуг у порівнянні із реальними доходами населення вільні ціни не враховують економічні та соціальні інтереси кінцевих споживачів, тому стабілізація торговельних надбавок на продукцію закладів громадського харчування забезпечує належний рівень захисту споживачів.

Моніторинг роздрібних цін та торговельних надбавок на продукцію громадського харчування, що реалізується в загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладах, проведений Департаментом міжнародного співробітництва та регіонального розвитку облдержадміністрації показав, що дані установи та підприємства використовують торговельні надбавки від 15% до 25%, тобто, не перевищують граничних розмірів торговельних надбавок, встановлених розпорядженням голови облдержадміністрації від 29 квітня 2011 року № 207.

 

План підготовки проектів регуляторних актів Вінницької облдержадміністрації на 2017 рік та План-графік здійснення відстеження результативності дії регуляторних актів Вінницької облдержадміністрації на 2017 рік затверджено 15.12.2016 року та розміщено на сайті облдержадміністрації (www.vin.gov.ua) у розділі «Регуляторна діяльність\ Плани підготовки регуляторних актів.


Станом на 01.01.2017 року в реєстрі регуляторних актів облдержадміністрації знаходиться 10 розпоряджень облдержадміністрації та 1 наказ структурного підрозділу облдержадміністрації, який розміщено на сайті облдержадміністрації в розділі «Регуляторна діяльність\Реєстр регуляторних актів».
Відповідно до розпорядження голови облдержадміністрації від 18 жовтня 2016 року № 776 «Про тимчасове обмеження застосування розпоряджень голови облдержадміністрації щодо ціноутворення на товари і послуги у сфері виробництва та реалізації продовольчих товарів» та постанови Кабінету Міністрів України від 22 вересня 2016 року № 656 «Про реалізацію пілотного проекту щодо тимчасового обмеження застосування постанови Кабінету Міністрів України від 25 грудня 1996 року № 1548 та постанови Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2007року № 1222» тимчасово обмежено дії трьох регуляторних актів розпоряджень голови облдержадміністрації, а саме:
- розпорядження голови облдержадміністрації від 22 січня 2007 року № 18 «Про державне регулювання цін на основні продукти харчування»;
- розпорядження голови облдержадміністрації від 28 серпня 2007 року № 323 «Про затвердження граничних рівнів рентабельності виробництва борошна, хліба та хлібобулочних виробів»;
- розпорядження голови облдержадміністрації від 05 листопада 2014 року № 648 «Про граничні рівні рентабельності та торговельні надбавки на дитяче харчування».

Постійно приділяється увага проведенню навчання з питань здійснення регуляторної діяльності.
26 травня 2016 року в рамках Програми USAID «Лідерство в економічному врядуванні» (ЛЕВ) проведено навчальний семінар з питань регуляторної політики та використання сучасних інструментів оцінки регуляторного впливу за участі голови Державної регуляторної служби України Ксенії Ляпіної,. Головним питанням семінару було запровадження нового інструменту при здійсненні аналізу регуляторного впливу регуляторного акту – тесту малого підприємництва (М-тесту). Участь у семінарі прийняли понад 100 представників місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, які відповідають за розробку проектів регуляторних актів.
На базі Центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади і органів місцевого самоврядування, керівників державних підприємств, установ та організацій Вінницької області за професійними програмами та програмами тематичних короткотермінових семінарів, до яких включені питання регуляторної політики протягом 2016 року пройшли навчання 865 спеціалістів органів місцевої влади.
Питання впровадження принципів державної регуляторної політики знаходиться на постійному контролі облдержадміністрації.

Голова ОДА

Скальський Владислав Володимирович

 
Анонси подій

"Гаряча лінія" голови облдержадміністрації з питань запобігання та виявлення корупції 
тел.: (0432) 65-17-61
e-mail: stop_korupcia@vin.gov.ua

Повідомлення про корупційне правопорушення