На Вінниччині забезпечено координацію дій усіх служб у протидії розповсюдженню COVID – 2019

Усі заходи на даний час мають превентивний характер, оскільки жодного лабораторно підтвердженого випадку захворювання на коронавірусну інфекцію у Вінницькій області,  станом на 19 березня, не зафіксовано

Про це йшлося сьогодні під  час ранкового засідання обласного оперативного штабу із запобігання розповсюдженню коронаірусу.

 Засідання проходило  під керівництвом голови ОДА Владислава Скальського  у режимі відеоконференції.

Голова ОДА зазначив, що усі необхідні розпорядження по врегулюванню можливих критичних ситуацій доведено до голів РДА ,фактично, у всіх районах області відпрацьована система  контролю  за громадянами , які повернулись протягом останніх двох тижнів із-за кордону. «Щодо підвозу медичних працівників до місця роботи, то варто розглянути використання для цієї мети  шкільних автобусів, які на час карантину  в навчальних закладах, простоюють. Це буде розумний перерозподіл ресурсів.»,- зауважив очільник ОДА.

Керівники профільних департаментів та служб області надали останню інформацію про виконання заходів з протидії COVID – 2019.

Заступниця директора Департаменту охорони здоров'я ОДА Надія Марусяк повідомила, що станом на сьогодні, 19 березня, у Вінницькій області вірусологічною лабораторією обласного лабораторного Центру протестовано біологічний матеріал від 8 осіб з підозрою на Covid 19. Як результат - не підтверджено жодного випадку на захворювання спричиненого коронавірусною інфекцією.

«Проте, маємо знову одну нову підозру на Covid -19. Молода людина днями прибула із епідемічної території. Пацієнт з підозрою на Covid -19 перебуває на стаціонарному лікуванні в боксованій палаті під постійним медичним спостереженням.У нього висока температура, але загальний стан стабільний. Необхідний  біологічний матеріал для обстеження відібрано та буде направлено у наш лабораторний центр»,- зазначила Надія Марусяк.

За її словами, в області на 30% збільшилась кількість випадків госпіталізації хворих із ГРВІ та більше на 15%  зафіксовано хворих із вірусно-бактеріальними пневмоніями. Дуже важких випадків,наразі, немає. Усе необхідне медикаментозне забезпечення надається хворим за рахунок лікарень.

 У регіоні триває моніторинг наявності засобів індивідуального захисту та засобів дезінфекції в аптечних мережах. Антибіотики та жарознижуючі препарати  в аптеках є у достатній кількості. Рецепти за державною  програмою «Доступні ліки» виписуються у повному обсязі, скарг від пацієнтів на відсутність препаратів не надходило.

Маски є у продажу в незначних кількостях в аптечних мережах «Конекс» та «Техмедсервіс».

Рукавички наявні в мережах «Конекс», «Техмедсервіс», «Авіцена», «Вінницька міська аптека», «Євроаптека» та «Подорожник».

Щодо засобів дезінфекції, то їх можна купити  в мережах «Конекс», «Вінницька міська аптека», «Подорожник» та «Техмедсервіс» ( на жаль, в невеликій кількості). Їх додаткове надходження очікується у кожній із зазначених мереж.

Також в області проводиться постійний моніторинг стану лікувальних закладів та дотримання необхідних заходів безпеки на час карантину. До моніторингу долучатимуться фахівці ГУ Держпродспоживслужби області.

Попри карантинні заходи, всі пацієнти Вінниччини з гемодіалізом отримуватимуть вчасну медичну допомогу. Ті, що не мають можливості доїхати до медзакладівна необхідну процедуру, знаходяться постійно у гемодіалізному відділенні. Інсулінотерапія також забезпечена: в аптечних мережах інсуліни наявні,  пацієнти їх отримують без затримок.