Владислав Скальський: Держава допоможе виплачувати зарплату найманим працівникам малого бізнесу під час карантину

 
Відтак, підтримка роботодавців та працівників сфери малого та середнього підприємництва, які скоротили чи припинили діяльність в умовах протидії коронавірусній хворобі COVID-19, є одним із основних положень прийнятого законопроєкту #3275. Із текстом Закону можна ознайомитися на сайті Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

«Законом введено поняття часткового безробіття на період дії обмежувальних заходів, встановленими Кабінетом Міністрів України для запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби. Допомога по частковому безробіттю надаватиметься роботодавцям із числа суб’єктів малого та середнього підприємництва», — наголосив Владислав Скальський.
 
Керівник регіону зазначив, що задля її отримання необхідно звернутись до територіального органу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції (Центру зайнятості), за місцем реєстрації його як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Необхідно подати наступні документи:
1) заяву у довільній формі;
2) копію наказу із зазначенням дати початку зупинення (скорочення) виробництва та переліком карантинних  заходів
3) відомості про працівників, у яких виникло право на допомогу по частковому безробіттю;
4) довідку про відсутність заборгованості з виплати заробітної плати та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
 
За словами голови ОДА, право на допомогу по частковому безробіттю мають застраховані особи, з якими роботодавцем оформлено трудові відносини.