Владислав Скальський: Велика кількість захворюваності серед медиків Вінниччини це питання особистої дисципліни кожного працівника

Коментуючи розголос щодо великої захворюваності серед медпрацівників, голова ОДА Владислав Скальський наголосив, що це питання особистої дисципліни кожного працівника та контролю за дотриманням цієї дисципліни керівниками медзакладів: «Дотримуватись правил необхідно не тільки на робочому місці, а й в побуті. Саме з цією метою Департамент охорони здоров’я ОДА зараз оновлює свій наказ по галузі охорони здоров’я області щодо дотримання протиепідемічних заходів та алгоритмів роботи з пацієнтами, які в умовах сьогодення майже усі по замовчанню потенційно можуть бути інфікованими».

Проінформував керівник ОДА і щодо створеної в області госпітальної бази для лікування хворих на Covid-19: «Лікарні і їхні ліжка «розгортаються» по мірі накопичення випадків захворювання. Останньою з чотирьох закладів першої хвилі була саме Калинівська ЦРЛ, де перепрофільовано окремий триповерховий корпус для надання різнопрофільної допомоги позитивним на Covid-19. Ми вже маємо такий заклад – Вінницька ЦРЛ, що має більше ніж 80 ліжок для такої роботи по напрямках хірургії, терапії, педіатрії, неврології та пологове відділення. Засоби індивідуального захисту в умовах серйозного дефіциту, в першу чергу, спрямовувались на систему екстреної медичної допомоги та ці чотири заклади 1 черги 1 хвилі госпітальної бази».

Повертаючись до проблематики захворюваності серед медичних працівників Владислав Скальський навів дані детального аналізу ситуації: «Серед медичних працівників зареєстровано - 79 (40,7%) лабораторно підтверджених випадків коронавірусної хвороби (із них лікарів – 36, медичних сестер – 27, лаборантів - 2,  молодших медичних сестер - 13, дезінфектор - 1).Внаслідок заносу збудника в заклади охорони здоров’я самими медичними працівниками (тобто не від пацієнтів, а від колег) інфікувалось – 48 працівників. Інфікувались в сім’ях (побутові випадки) – 5 медиків; при наданні медичної допомоги хворим на коронавірусну інфекцію – 17 медичних працівників (інфекційне відділення МКЛ №1 – 3, ОДКІЛ-3, інфекційні відділення Гайсинської та Крижопільської  ЦРЛ – по 1, Тростянецька ЦРЛ – 2, швидка медична допомога  м. Вінниці– 1, ЦПМСД №4 – 3, ЦПМСД №5 – 1, Гайсинський ВСП ОЛЦ – 1). Епідеміологи продовжують роботу. Маємо ще 260 зразків біоматеріалу в роботі».

На завершення Владислав Скальський наголосив, що Департамент охорони здоров’я, Обласний лабораторний центр та інші структурні підрозділи ОДА, органи місцевого самоврядування, силові структури, а також територіальні підрозділи ЦОВВ працюють вже більше місяця в режимі 24/7 саме для убезпечення від захворювання максимально можливої кількості жителів Вінницької області.

«Поступово усі розуміють, що все серйозно і ризик інфікування великий. Тому працюємо далі. Я зараз не орієнтований втрачати час на дискусії», - підсумував Владислав Скальський.