Гідрометеорологічні умови

Метеорологічна обстановка:  Внаслідок вторгнення активного циклону південного походження на Вінниччині 12-13 грудня очікується ускладнення погодних умов: сніг,             

13 грудня місцями сильний, хуртовини, місцями налипання мокрого снігу, ожеледь, місцями пориви вітру. На дорогах слизько.

11 грудня вдень:     Хмарно, без істотних опадів, слабка ожеледь, на дорогах місцями ожеледиця.

Вітер північно-західний, 5-10 м/с.

Температура від 2° морозу до 3° тепла.

12-13 грудня: Хмарно, сніг, 13.12 місцями сильний, хуртовина, налипання мокрого снігу, на дорогах ожеледиця.

Вітер північно-західний, 7-12 м/с, місцями пориви 15-20  м/с.

Температура: 12.12 вночі 0-5° морозу, вдень від 3° морозу до 2° тепла,

13.12 вночі 1-6° морозу, вдень від 4° морозу до 1° тепла.

 За попередніми даними:

14-15 грудня:  Невеликий сніг, на дорогах ожеледиця.

  Температура: 14.15 вночі 1-6° морозу, вдень від 4° морозу до 1° тепла,

15.12 вночі 3-8° морозу, вдень від 0° до 5° морозу.

 Гідрологічна  обстановка:

На річках області в кінці періоду посилення льодових явищ.

Використовувався матеріал прогнозу погоди Вінницького обласного центру з гідрометеорології

Ймовірність виникнення надзвичайних ситуацій і подій

Такі  погодні умови можуть призвести до порушення та припинення руху транспорту на ділянках доріг та вулиць, порушення руху автотранспорту (памятка «Увага! Снігові замети» додається), роботи електричних мереж, комунального господарства.

Потребують особливого дотримання правил безпеки на річках та водоймах області під час зимової підлідної ловлі риби.

Враховуючи метеорологічну обстановку Департамент цивільного захисту облдержадміністрації рекомендує:

забезпечувати:

цілодобовий моніторинг можливого впливу несприятливих погодних умов на функціонування потенційно-небезпечних об’єктів, об’єктів енергетики, зв’язку, транспортної інфраструктури  та систем життєзабезпечення населення, закладів освіти та охорони здоров’я. Особливу увагу звернути на недопущення виїзду з населених пунктів в складних погодних умовах пасажирських автобусів і вантажного транспорту, який може стати причиною утворення заторів на дорогах;

готовність органів управління та сил обласних спеціалізованих служб цивільного захисту, районних (міських) ланок територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту до оперативного реагування на можливі надзвичайні ситуації  та події на об’єктах житлово-комунального господарства, транспорту, паливно-енергетичного комплексу, зв’язку та об’єктах життєзабезпечення. Особливу увагу звернути на готовність до дій снігоочисної техніки, наявність запасів паливно-мастильних матеріалів для неї та матеріальних засобів для відновлення ліній електропередач і зв’язку;

цілодобову роботу:

-  оперативних штабів та їх взаємодію з метою  постійного відстеження обстановки, попередження та ліквідації наслідків можливих надзвичайних ситуацій, подій та інших ускладнень;

- пунктів обігріву для населення, яке не має постійного місця проживання;

продовжувати роз'яснювальну роботу серед населення попереджувального характеру, із залученням засобів масової інформації, щодо:

безпечного пересування на слизьких дорогах і тротуарах;

дотримання правил безпеки на тонкому льоду;

порад при отруєнні чадним газом;

уникнення переохолоджень організму;

проведення профілактичних заходів щодо простудних та інфекційних захворювань;

дотримання правил пожежної безпеки (памятка «Безпека користування обігрівальними приладами» додається)

 

 

 Коли викликати аварійну службу 104

 

УВАГА!  СНІГОВІ  ЗАМЕТИ ! 

Зимові прояви стихійних сил природи нерідко виявляються у снігових заметах внаслідок снігопадів і хуртовин. Снігопади, тривалість яких може бути від 16 до 24 годин, дуже впливають на господарську діяльність населення, особливо з наступним різким похолоданням (сильний мороз) або потеплінням (швидке танення снігу або ожеледь).

Негативний вплив цих явищ приводить до того, що різко погіршується видимість, переривається транспортне сполучення як в місті, так і між населеними пунктами області. Випадання снігу з дощем при зниженій температурі повітря і ураганному вітрі створює умови для зледеніння ліній електропередач, зв’язку, контактних мереж електротранспорту, а також покрівель будівель, різного роду опор і конструкцій, що нерідко викликає їх руйнування.

З оголошенням штормового попередження – необхідно обмежити пересування, особливо на власному транспорті, створити вдома необхідний запас продуктів (води, палива), виконати герметизацію житлових приміщень, що допоможе зберегти тепло і зменшить витрати палива.

Особливу небезпеку снігові замети створюють для людей, захоплених у дорозі, далеко від людського житла. Заметені снігом дороги, втрата видимості викликають повну дезорієнтацію на місцевості.

Під час руху на автомобілі не варто намагатися подолати снігові замети, необхідно зупинитися, повністю закрити жалюзі машини, укрити двигун зі сторони радіатора. Якщо є можливість, автомобіль треба встановити двигуном у навітряну сторону. Періодично треба виходити із автомобіля, розгрібати сніг, щоб не опинитися похованим під снігом. Крім того, не занесений снігом автомобіль - гарний орієнтир для пошукової групи. Двигун автомобіля необхідно періодично прогрівати для уникнення “розморожування двигуна”, якщо система охолодження залита водою. При прогріванні автомобіля важливо не допускати затікання в кабіну (кузов, салон) вихлопних газів: з цією метою важливо слідкувати, щоб вихлопна труба не завалювалася снігом.

Якщо у дорозі разом опинилося декілька чоловік (на декількох автомобілях), доцільно зібратися разом і використати один автомобіль як укриття; із двигунів необхідно злити воду.

Ні в якому разі не можна залишати укриття – автомобіль: у сильний снігопад (хуртовину) орієнтири, які здавалися надійними з першого погляду, через декілька десятків метрів можуть бути загублені.

У сільській місцевості з отриманням штормового попередження необхідно терміново заготувати у необхідній кількості корми і воду для тварин.

 

Навчально-методичний центр цивільного захисту та безпеки життєдіяльності

Вінницької області спільно з Депаратментом цивільного захисту облдержадміністрації

 

 

      Безпека користування
обігрівальними приладами - питання та відповіді

Чи не­суть обігрівачі серйозну небезпеку?

У періоди інтенсивного використання обігрівальних приладів небезпека виник­нення пожеж набирає особливо загрозливих масштабів. У цей період загибель людей ста­новить понад 70% загальної кількості протя­гом року. І не остання з причин цих смертей - саме обігрівальні прилади.

 

Про які саме обігрівачі йдеться?

Асортимент широкий: тепловентилятори, масляні батареї, конвектори, інфрачервоні обігрівачі. Особлива група ризику - це само­робні обігрівачі.

 

Чим небезпечні ті обігріва­чі, які ми купуємо?

По-перше, не завжди ми купуємо якісні ліцензовані прилади. Через їхню вартість іноді наш вибір припадає на підробки. За до­слідженнями ГП «Укрметртестстандарт» відомо, що лише один на три обігрівачі, що продають в Україні, зроблено якісно. Всі інші викликають в експертів сумніви у безпечнос­ті, оскільки виготовляють їх невідомо де, хто і як. По-друге, навіть дуже надійний і якісний обігрівач несе небезпеку, якщо власник не дотримує правил його експлуатації.

 

Які причини найчастіше призводять до пожеж при використанні обігрівальних приладів?

Погана якість обігрівача може призвес­ти до замикання проводки і виникнення пожежі, погасити яку дуже складно. ДСНС України наголошує, що кожна третя пожежа в квартирах відбувається через проблеми з обігрівальною технікою. Наступна при­чина - використання приладів практично в цілодобовому режимі або увімкнення їх у розетки разом з іншими потужними при­ладами, що призводить до перевантаження мережі. Потрібно стежити за справністю штепсельних з'єднань та електророзеток. Це залишення увімкнених обігрівальних прила­дів без нагляду, неналежне розташування та установка.

 

Які вимоги до розташування нагрі­вальних приладів?

Їх необхідно встановити таким чином, щоб уникнути перекидання, на не­горючій основі, крім того, та обмежити до них доступ дітей. Відстань від електроопалювальних приладів до горючих матеріалів і конструкцій має бути не меншою за 25 см, а краще, близь­ко метра. Слід відрегулювати терморегулятор таким чином, щоб температура зовнішньої його поверхні у найбільш нагрітому місці не перевищувала 85°С. Також, прилади потрібно регулярно очищати від пилу.

 

Чи є якісь категоричні заборони щодо розташування нагрівальних приладів?

Категорично заборонено встановлювати електронагрівальні прилади безпосередньо під розеткою, на шляхах пересування людей і домашніх тварин, близько до душу чи ванни. І особливо важливо, що не можна класти кабелі живлення на нагріті частини приладів або ховати під килим.

 

Існує думка, що найбільш безпечний в роботі масляний обігрівач. Це так?

Звичайно ж, він безпечніший, ніж спі­ральні електронагрівачі, але тільки за умови правильної експлуатації. Наприклад, масля­ний обігрівач можна зберігати лише у верти­кальному положенні, стежити, щоб діти його не перекинули. Треба контролювати справ­ність терморегулятора і штекера. Не можна накривати його, використовуючи як сушку.

 

Які ще є тонкощі, про які варто знати?

Ще один нюанс - бажано уникати вико­ристання подовжувача. Це може бути причи­ною перегріву приладу і виникнення пожежі. І очевидний факт - не можна використову­вати обігрівальні прилади в приміщеннях, де зберігають легкозаймисті речовини на зразок бензину, розчинників, фарби.

 

Якими повинні бути наші дії, коли ми виявимо, що прилад несправний чи його стан викликає підозру?

Ремонтувати нагрівальні прилади повин­ні фахівці в сервісних центрах чи майстернях, тільки вони можуть не тільки відремонтувати, а й протестувати прилад.

 

Залишаючи приміщення чи лягаючи спо­чивати, потурбуйтеся про те, щоб усі побутові обігрівальні прилади були вимкнені. Грійтеся обережно!

  

Навчально-методичний центр ЦЗ та БЖД Вінницької області

 

 

 

 

  

 

"Гаряча лінія" голови облдержадміністрації Валерія Коровія з питань протидії корупції та додержання законодавства з питань праці і зайнятості населення та захисту прав інвесторів
тел.: (0432) 61-45-26
e-mail: stop_korupcia@vin.gov.ua

Повідомлення про корупційне правопорушення

Архів новин

Грудень 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6