Фахівці ДСНС нагадують громадянам правила пожежної безпеки у побуті

Взимку значно збільшується кількість пожеж у житловому секторі, що призводять не лише до значних матеріальних збитків, але й, що найголовніше — до травмування та загибелі людей. Здебільшого, основними причинами виникнення загорань у помешканнях є порушення громадянами правил пожежної безпеки під час експлуатації електрообігрівачів та печей, а також паління у нетверезому стані, дитячі пустощі з вогнем, перенавантаження або несправність електромережі.

Саме тому, з метою попередження виникнення пожеж та інших надзвичайних подій у житловому секторі працівники Служби порятунку систематично проводять інформаційно-просвітницькі заходи, під час яких спілкуються із громадянами щодо необхідності дотримання правил пожежної безпеки у побуті.

Зокрема, цього тижня сумські рятувальники спільно із представниками місцевого телеканалу здійснили рейд у приватному житловому секторі міста Шостки. Фахівці ДСНС нагадали людям правила безпечного обігріву житла. Громадянам розповіли, що у разі виходу з приміщень не можна залишати увімкненими обігрівачі, також забороняється користуватися несправними та саморобними електроприладами, сушити одяг над газовими плитами. Кожен житель отримав від рятувальників листівку-пам’ятку з правилами пожежної безпеки під час опалювального сезону.
15 грудня фахівці ДСНС Дніпропетровщини провели інформаційно-роз’яснювальну роботу серед мешканців міста Зеленодольська Апостолівського району. 

Під час спілкування із громадянами вогнеборці наголосили, що найпоширенішими причинами виникнення пожеж взимку є використання саморобних обігрівальних приладів, необережність під час паління, особливо в нетверезому стані, а також дитячі пустощі з вогнем. Представники ДСНС не тільки розповіли про випадки загорань, що виникли внаслідок недотримання громадянами правил пожежної безпеки, але й про те, що робити у разі виникнення пожежі. Крім того, співробітники Служби порятунку розповсюдили серед жителів тематичні листівки з правилами безпечної життєдіяльності.

Загалом, впродовж цього тижня відбулися рейдові профілактичні відпрацювання житлового сектору в Луганській, Донецькій, Хмельницькій, Одеській, Рівненській, Житомирській, Кіровоградській, Волинській, Полтавській областях.

Подібні рейди проводитимуться й надалі з метою зменшення кількості пожеж у житловому секторі та навчання громадян правил пожежної безпеки.

"Гаряча лінія" голови облдержадміністрації з питань запобігання та виявлення корупції 
тел.: (0432) 65-17-61
e-mail: stop_korupcia@vin.gov.ua

Повідомлення про корупційне правопорушення