На Вінниччині усі різдвяні свята будуть супроводжуватися благодійними справами та доброчинними акціями

В прес-центрі Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації 20 грудня 2016 за участю начальника управління у справах національностей та релігій облдержадміністрації Ігоря Салецького, головуючого Вінницької обласної Ради церков та релігійних організацій Михайла Вільчинського, настоятеля костелу Матері Божої Ангельської м. Вінниці Кам’янець-Подільської дієцезії Римсько-католицької церкви Костянтина Морозова та голови спілки поляків Вінниччини Алли Ратинської відбулася прес-конференція з нагоди святкування Різдва Христового за Григоріанським календарем та відзначення на Вінниччині 500-річчя Реформації.

Під час зустрічі з представниками ЗМІ, Ігор Салецькій привітав вірян Римсько-католицької церкви з Різдвом, а також зазначив, що на терені області діє 133 релігійних організацій Римсько-католицької церкви, це релігійні громади, центри, монастирі та місії. Цього року перелік названих організацій доповнився ще й духовним начальним закладом – «Дієцезіальна місійна семінарія «Редемпторіс матер» у м. Вінниця», де в даний час навчається біля 20 семінаристів з різних країн світу.

Пробощ парафії Матері Божої Ангельської м. Вінниці Римсько-католицької церкви Костянтин Морозов розповів присутнім, як католицькі організації області відзначатимуть Різдвяні свята. Він зазначив: «Наступний рік у нашій Церкві оголошений роком Фатімської Божої Матері, адже будемо переживати 100-річний ювілей її об’явлень. Сподіваємося, що з допомогою та за заступництвом Матері Божої Фатімської, наша Україна дочекається справедливості та миру. Тому і Різдвяні свята проходитимуть під цим гаслом».
У зв’язку з тим, що парафію відвідують іноземні студенти (з країн Латинської Америки та Європи), одне із трьох святкових Різдвяних Богослужінь, які відбудуться 24 грудня (20-00, 21-30 та 24-00) будуть проведені в інтернаціональному дусі: Євангельське читання буде здійснюватися трьома мовами – англійською, французькою і польською. Очолювати інтернаціональну пастирку буде єпископ-помічник Кам’янець-Подільської дієцезії РКЦ Радослав Змітрович. Усі Різдвяні свята будуть супроводжуватися благодійними справами та доброчинними акціями.
«Польська громада представлена в області найбільшою кількістю громадських товариств» - розповіла Алла Ратинська. Від їх імені вона привітала усіх вірян РКЦ з Різдвом Христовим, побажала, найголовнішого для кожного із нас – миру, порозуміння, добробуту і гарних свят.
Відповідно до Указу Президента України від 26.08.2016 року № 357/2016 Україна у 2017 році відзначатиме 500-річчя Реформації.
Ця дата надає можливість переосмислити сьогодні історичний шлях протестантизму і його впливу на розвиток християнства і всієї західної цивілізації.
Відповідно до розпорядження голови обласної державної адміністрації від 21.09.2016 року № 694 «Про затвердження заходів щодо відзначення на Вінниччині 500-річчя Реформації», в області створено організаційний комітет з відзначення ювілейної дати, та затверджено План заходів.
«Першим великим міжконфесійним заходом в області буде інформаційний марафон: «Україна та Європа святкує Різдво разом», який передбачає розміщення у людних місцях населених пунктів області Різдвяних наметів, де будуть роздавати бажаючим флаєри про Різдво, а також щодо заходів з відзначення ювілейної події – 500 років Реформації» - розповів головуючий Ради церков та релігійних організацій Михайло Вільчинський.

 

"Гаряча лінія" голови облдержадміністрації з питань запобігання та виявлення корупції 
тел.: (0432) 65-17-61
e-mail: stop_korupcia@vin.gov.ua

Повідомлення про корупційне правопорушення