На Вінниччині нагородили переможців обласної культурно-мистецької акції «Покровитель культури - 2016»

21 грудня в приміщенні обласної філармонії «Плеяда» відбулась церемонія нагородження переможців загальнообласної акції доброчинства, акції меценатів культури і мистецтв Вінниччини «Покровитель культури - 2016», яка була започаткована в 2011 році.

В урочистому заході взяли участь: заступник голови-директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Ігор Івасюк, начальник управління культури і мистецтв ОДА Станіслав Городинський, керівники закладів культури міста і області, доброчинці, меценати.
У вітальному слові Ігор Івасюк передав щирі вітання присутнім на святі від голови ОДА Валерія Коровія та висловив вдячність і захоплення доброчинністю переможців акції «Покровитель культури - 2016».

«У нинішньому році реалізовано низку міжнародних та всеукраїнських культурно-мистецьких заходів, що вже стали традиційними і сприяють створенню позитивного іміджу Вінниччини та України у світі. Серед них міжнародні фестивалі: класичного мистецтва ім. П.І.Чайковського та Н.Ф. фон Мекк, дитячої творчості «Барвінкове кружало», «Музична парасолька», всеукраїнські: свято сатири і гумору ім. С.Руданського, народного мистецтва «Великодня писанка», народної хореографії імені Павла Вірського, автентичних колективів на приз Гната Танцюри та інші,- зазначив Ігор Івасюк.

За його словами, 2016 рік увійде в історію, як найбільш результативний щодо зміцнення матеріально-технічної бази закладів культури області. За підтримки органів місцевої влади та меценатів вдалось забезпечити стабільне зростання показників здійснення капітальних та поточних ремонтів. За рахунок коштів обласного і місцевих бюджетів проведено ремонти на 322 об’єктах закладів культури області на загальну суму 45 млн. 350,0 тис. грн.
За ініціативи голови обласної державної адміністрації Валерія Коровія знаковою подією 2016 року стало відкриття меморіального комплексу та відреставрованого музею М.Д.Леонтовича в с.Марківка Теплицького району.

Привітав меценатів із високим визнанням заслуг перед культурою Вінниччини Станіслав Городинський. Разом із заступником голови-директором Департаменту освіти і науки облдержадміністрації вони вручили пам’ятні відзнаки та квіти переможцям акції.

Серед нагороджених - Гіренко Галина Йосипівназаступник генерального директора концерну «Поділля», яка більше 8 років активно підтримує реалізацію Міжнародного фестивалю ім. П.І.Чайковського та Н.Ф. фон Мекк, Іванські Вініціуш Юліуш, генеральний директор ТОВ «Барлінек Інвест» та Шевчук Володимир Якович, начальник відділу маркетингу ТОВ «Барлінек Інвест» (м. Вінниця) які працюють над зміцненням матеріально-технічної бази ансамблю народного танцю «Барвінок», надають допомогу у створенні фільму про діяльність колективу, фінансують Міжнародний дитячий фестиваль «Барвінкове кружало». Окрім цього ТОВ «Барлінек Інвест» надає фінансову підтримку ансамблю бального танцю «Грація» Вінницького Палацу дітей та юнацтва.

За поданням Вінницького обласного краєзнавчого музею Покровителем культури 2016 року визнано Мігріна Михайла Михайловича, художника, члена Національної спілки художників України, який в липні 2016 р. передав 28 своїх картин у фонди обласного краєзнавчого музею та 16-м музеям області – учасникам V обласного фестивалю-конкурсу музейних міні-експозицій «Віхи державотворення на Вінниччині», присвяченому 150-річчю від дня народження Михайла Грушевського.

Твори Михайла Мігріна мають вагому мистецьку цінність та займуть відповідне місце в експозиційних залах музеїв Вінниччини. Страхова вартість творів, переданих художником, складає 360 тисяч гривень.

На честь нагороджених лунали пісенні вітання від вокального чоловічого ансамблю «Бревіс» Вінницького училища культури і мистецтв ім. М.Леонтовича, співачки і композитора Оксани Славної. Вітав доброчинників ансамбль бального танцю «Грація» Вінницького міського Палацу дітей і юнацтва ім. Л.Ратушної та ансамбль народного танцю «Добродар» Вінницького училища культури і мистецтв ім.М.Леонтовича.

На завершення урочистої церемонії вшанування покровителів культури Вінниччини-2016 із побажанням життєдайної сили для звершення задумів, на благодатних теренах культури Вінниччини своє музичне вітання подарував учасникам заходу заслужений артист України Станіслав Городинський.

"Гаряча лінія" голови облдержадміністрації з питань запобігання та виявлення корупції 
тел.: (0432) 65-17-61
e-mail: stop_korupcia@vin.gov.ua

Повідомлення про корупційне правопорушення