Керівники області взяли участь у черговому засіданні Ради представників національно-культурних товариств Вінниччини

З метою підведення підсумків за 2016 рік у сфері міжнаціональних відносин, надання оцінки співпраці органів обласної влади, зокрема управління у справах національностей та релігій облдержадміністрації з національно-культурними товариствами, 21 грудня у приміщенні Центру національних культур Вінниччини відбулось засідання Ради представників національно-культурних товариств.

У засіданні взяли участь керівництво області: голова обласної державної адміністрації Валерій Коровій, голова обласної Ради Анатолій Олійник, заступник голови – директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Ігор Івасюк та голова постійної комісії обласної Ради з питань освіти, культури, сімʼї та молоді, спорту і туризму, духовності та історичної спадщини Людмила Станіславенко.

Розпочав роботу Ради національно-культурних товариств начальник управління у справах національностей та релігій облдержадміністрації Ігор Салецький, який представив пріоритетні напрямки роботи у сфері забезпечення етнонаціонального розвитку області, над якими управління працювало протягом 2016 року. Основним досягненням, як зазначив керівник управління, стало прийняття обласної Програми підтримки діяльності національно-культурних товариств області та забезпечення міжконфесійної злагоди і духовно-морального розвитку Вінниччини на 2016-2020 роки. Про головні етнокультурні заходи поточного року, які отримали фінансову підтримку з Програми доповіла заступник начальника управління Алла Ратинська, звернувши увагу на ще одну важливу подію року в житті національних спільнот області – відкриття Центру національних культур Вінниччина, який є суттєво важливим у підтримці діяльності національно-культурних товариств.

Керівництво області звернулись до членів Ради представників національно-культурних товариств з вітальними словами та подякували за взаєморозуміння і співпрацю у вирішенні важливих питань щодо створення доброзичливого клімату у міжнаціональних відносинах регіону та активній участі представників національних спільнот у соціально-економічному, культурно-освітньому розвитку нашої області, підкресливши готовність обласної влади підтримувати етнокультурні проекти, які сприятимуть подальшій гармонізації етнонаціональних відносин на Вінниччини.

Не обійшлось й без подяк обласній владі з боку представників національних спільнот, адже саме Вінницька область на сьогодні є найкращою серед областей України щодо забезпечення та створення умов для етнонаціонального розвитку. Також лідери громадських організацій представили свої плани на наступний 2017 рік та окреслили основні завдання, які потребують підтримки обласної влади.

Засідання Ради національно-культурних товариств надало позитивну оцінку роботі у сфері міжнаціональних відносин та підтвердило необхідність продовження конструктивного діалогу між обласною владою та громадськими об’єднаннями національних спільнот, що є запорукою стабільності та прогнозованості у міжетнічному середовищі області.

"Гаряча лінія" голови облдержадміністрації з питань запобігання та виявлення корупції 
тел.: (0432) 65-17-61
e-mail: stop_korupcia@vin.gov.ua

Повідомлення про корупційне правопорушення