«Час забирає свідків, але не пам’ять»

Під такою назвою сьогодні в читальній залі відділу документів із гуманітарних, технічних та природничих наук ВОУНБ ім. К. А. Тімірязєва відбувся творчий вечір, приурочений до 22-ї річниці від часу створення Вінницької міської громадської організації «Союз Чорнобиль України». Організатори – Вінницька обласна та міська громадські організації «Союз Чорнобиль України» та Вінницька ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва.

«Союз Чорнобиль України» – відома в Україні громадська організація, метою діяльності якої є захист прав чорнобильців та вплив на формування їх державних соціальних, медичних, пенсійних програм. Це – найактивніше, найчисельніше об’єднання постраждалих від Чорнобильської катастрофи в Україні.

Виникнення чорнобильського руху в нашій країні почалось із створення ініціативної групи ліквідаторів у серпні 1988 року. У березні 1989 року були створені перші чотири первинні організації чорнобильців (на спецпідприємстві «Комплекс», в управлінні будівництва ЧАЕС, в БМУ ЧЕЗ, на підприємстві «Спецатом»). 12 квітня 1989 року відбулося засідання з їх об’єднання – фактична дата зародження «Союзу».

Сьогодні міські громадські організації «Союз Чорнобиль України» діють у багатьох регіонах України. Такі організації створені у м. Вінниця та майже в кожному районі області. Біля витоків вінницької міської громадської організації «Союз Чорнобиль України» стояли В. Березовський, П. Осадчук, О. Меркорій, Г. Марценюк, М. Лаціс.

Вінницька ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва традиційно бере участь в організації заходів з відзначення Дня Чорнобильської трагедії та Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.
У бібліотеці проводяться вечори, презентації книг, інформаційні години, влаштовуються книжково-ілюстративні виставки та ін. Видання Чорнобильської тематики представлені у бібліотечному фонді. Серед цих документів є чимало книг, написаних ліквідаторами наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, зокрема, й нашими земляками, а також видання, присвячені вінничанам –ліквідаторам.

Організатори заходу також підготували виставку документів про аварію на Чорнобильській АЕС та книжкову виставку «Поєднані Чорнобилем» (з фонду ВОУНБ ім. К. А. Тімірязєва).

"Гаряча лінія" голови облдержадміністрації з питань протидії корупції та додержання законодавства з питань праці і зайнятості населення та захисту прав інвесторів
тел.: (0432) 65-17-61
e-mail: stop_korupcia@vin.gov.ua

Повідомлення про корупційне правопорушення

Архів новин

Грудень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5