На Вінниччині завершено навчання для прийомних батьків та батьків-вихователів з 10 районів області

Вінницький обласний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді завершив перше у цьому році навчання прийомних батьків та батьків-вихователів з метою підвищення їх виховного потенціалу.

Згідно з чинним законодавством батьки, які створили прийомну сім’ю чи дитячий будинок сімейного типу, проходять один раз на два роки таке навчання за 40-годинною програмою. Навчання проходить у тренінговій формі та триває п`ять днів.

До програми підвищення кваліфікації включено актуальні теми педагогіки і психології підліткового та юнацького віку. Окрім того, на тренінги запрошуються спеціалісти із різних галузей, що дотичні до питань забезпечення та виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Окрему увагу на таких тренінгах приділяють юридичнимпитанням.На заняттях відбувається також обмін досвідом між батьками.

У підвищенні кваліфікації, яке проходило з 23 по 27 січня, взяли участь 27 батьків з 9 прийомних сімей та 7 дитячих будинків сімейного типу із Вінницького, Барського, Бершадського, Жмеринського, Козятинського, Могилів-Подільського, Мурованокуриловецького, Тростянецького, Тульчинського, Хмільницького районів області та м. Хмільника. Родини усіх учасників навчання функціонують більше 2-х років. Деякі з них беруть участь у такому підвищенні кваліфікації втретє-вчетверте.

У перший день навчання батьки презентували досягнення прийомних дітей за останніх два роки їх перебування у сім`ї, розповідали про розпорядок дня дитини, її захоплення та досягнення, спільну діяльність з батьками, участь у веденні журналу доходів та витрат тощо. Це дозволяє оцінити якісну складову виховання дітей у родині.

Наступного дня батьки навчалися у двох тренінгових групах із працівниками обласного ЦСССДМ. Протягом інтерактивної взаємодії учасники тренінгу опрацювали 3 навчальні модулі «Міжособистісне спілкування», «Попередження конфліктів, поведінка в конфліктних ситуаціях», «Життєві цілі». Отриманий інструментарій роботи прийомні батьки, батьки-вихователі застосують у виховній діяльності.

Далі батькипротягом двох наступних днів навчання займалися у групах із практикуючими психологами Людмилою Євсєєвою та Наталією Сергієнко.Учасники тренінгудізнались про поведінкові особливості дитини, які ускладнюють процес спілкування та взаємодії з нею, та різновиди поведінкових відхилень.Також тренери допомогли опрацювати батькам питання, пов`язані з особливостями статевоговиховання у сім’їдітейрізноговіку та статі,особливостямироботи з дітьми, якімаютьознакисексуалізованоїповедінки.

Завершилося навчання 27 січнязустріччю з фаховими спеціалістами Вінницького обласного ЦСССДМ, служби у справах дітей облдержадміністрації, Департаменту освіти і наукиоблдержадміністрації.

Зокрема, учасники навчань опрацювали із юрисконсультом обласного ЦСССДМ питання майнових та житлових прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування; із головним спеціалістом відділу усиновлення та сімейних форм вихованняслужби у справах дітей облдержадміністрації – аспекти взаємодії з біологічними родичами; методистом навчально-методичного центру психологічної служби системи освіти Вінницької області–методи сімейного виховання та дисциплінуючі техніки, моделі реагування на проблемну поведінку дитини.

За результатами навчань батьки-вихователі та прийомні батьки отримали сертифікати Вінницького обласного ЦСССДМ про проходження ними підвищення кваліфікації. Окрім цього, для працівників центрів будуть підготовлені рекомендації стосовно подальшого соціального супроводження прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу, в якихвиховуються діти- сироти та діти, позбавлені батьківського піклування.

Другий етап підвищення кваліфікації, враховуючи побажання прийомних батьків та батьків-вихователів, проходитиме у вихідні дні 25-26 лютого та 04-06 березня, учасниками якого стануть 39осіб.

Загалом у 2017 році навчання з підвищення виховного потенціалу згідно з чинним законодавством повинні пройти 218осіб з числа прийомних батьків та батьків-вихователів.

Для довідки: станом на 01 січня 2017 року у Вінницькій області функціонує 150 прийомних сімей та 55 дитячих будинків сімейного типу, у яких виховується 641 дитина-сирота та дитина, позбавлена батьківського піклування.

"Гаряча лінія" голови облдержадміністрації з питань протидії корупції та додержання законодавства з питань праці і зайнятості населення та захисту прав інвесторів
тел.: (0432) 65-17-61
e-mail: stop_korupcia@vin.gov.ua

Повідомлення про корупційне правопорушення

Архів новин

Грудень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5