У с. Якушенці, Вінницького району, відбувся літературний вечір, присвячений пам’яті земляка, польського письменника Пйотра Якси Биковського

Велика громада села Якушинці Вінницького району 31 січня зібралась у сільському будинку культури на відкриття бібліотеки польської книги при сільській бібліотеці та святкування літературного вечора, присвяченого 149-й річниці з дня народження польського письменника, драматурга та етнографа Пйотра Якси Биковського.

Відкриття заходу традиційно надано Консулу Генерального Консульства Республіки Польща у м. Вінниця пані Уршулі Філіпковській та голові Якушинецької сільської ради Василю Романюку.

Зі словами привітань від імені обласної державної адміністрації та управління у справах національностей та релігій облдержадміністрації виступила головний спеціаліст управління Ірина Стеценко, зазначивши важливість співпраці управління зі всіма національно-культурними товариствами області у тому числі й польським, адже духовні здобутки кожної етнічної спільноти збагачують українську культуру, закладають основи для міжнаціональної злагоди та взаєморозуміння в українському суспільстві.

Глядачі із великим задоволенням переглянули виступи юних артистів, це і квартет струнних інструментів «TETRA», що діє при ГО «Центр Розвитку і Партнерства «Полонія», і театралізація уривку твору Биковського «Син знайди або повість українська», але пісня «Kolorowe Jarmarkі» у виконанні В. Степанової в супроводі хореографічного колективу «Акцент» зігріли серця гостей не зважаючи на холодний зал у будинку культури.

Також, у літературному вечорі взяли участь член правління Всеукраїнської громадської організації «Спілка поляків України» Юрій Войціцький, голова правління громадської організації «Центр Розвитку і Партнерства «Полонія» Марія Козирська-Мазур та представник Фундації «Братерство» пан Владислав Крейчі, які презентували до центру книги польських поетів та письменників привезені із Республіки Польща.

Організатором свята виступила новостворена громадська організація «Польсько-Український Фундамент Вінниччини» - голова Ганна Радзіховська.

"Гаряча лінія" голови облдержадміністрації з питань запобігання та виявлення корупції 
тел.: (0432) 65-17-61
e-mail: stop_korupcia@vin.gov.ua

Повідомлення про корупційне правопорушення