Комендантської години, перевірки документів на вулицях та мобілізації майна в умовах правового режиму воєнного стану не буде. Школи, дитячі садочки та лікарні працюватимуть в звичайному режимі

На цьому голова обласної державної адміністрації Валерій Коровій акцентував під час брифінгу з питань впровадження у Вінницькій області правового режиму воєнного стану.

На цьому голова обласної державної адміністрації Валерій Коровій акцентував під час брифінгу з питань впровадження у Вінницькій області правового режиму воєнного стану.

«Ніяких примусових речей стосовно мобілізації майна не буде. Жодні чинники, які б обмежували права і свободи громадян на мирні зібрання, відсутні. Комендантська година на цьому етапі не передбачена. Школи, дитячі садочки, лікарні працюють в звичайному режимі. Разом з тим, відповідно до Указу Президента і рішення РНБО, Міністерством охорони здоров’я визначено 6 лікарень, які в разі потреби надаватимуть допомогу військовим, - повідомив Валерій Коровій. - Ніхто свідомо документи на вулицях перевіряти не буде. Але посилюється система патрулювання, і якщо людина вестиме себе підозріло, її документами можуть поцікавитись. Виїзд за кордон також здійснюватиметься у стандартному режимі. Певні обмеження стосуватимуться лише резервістів першої черги».

Керівник ОДА підкреслив, що подібні та інші обмеження можуть бути передбачені лише за умови створення військово-цивільної адміністрації, потреби в якій на сьогодні в області немає.

«Відповідно до ст.4 ЗУ «Про правовий статус режиму воєнного стану», за необхідності голова обласної державної адміністрації або військове командування можуть звернутись до Президента України з пропозицією створення військово-цивільної адміністрації. В разі об’єктивної потреби Глава держави виносить відповідний Указ. Після створення військово-цивільні адміністрації наділяються відповідними повноваженнями, в тому числі  й щодо заборони протестних акцій, масових зібрань і т.д. До того часу ми діємо за стандартною процедурою», - наголосив Валерій Коровій. А також акцентував увагу, що військово-цивільна адміністрація створюється у випадку агресії, прямої директиви від командування Генерального штабу та за істотного погіршення суспільно-політичної ситуації.

Головна заборона, за словами голови облдержадміністрації, - здійснювати зйомку передислокації військових частин і військової техніки та поширювати ці дані, особливо у соціальних мережах.

Разом з тим, Валерій Коровій повідомив, що в місті Вінниця створені пересувні блок-пости, які зупинятимуть лише підозрілі авто та перевірятимуть документи їх власників. На в’їзді в область буде встановлена додаткова система контролю. Також розроблено план посилення охорони стратегічно важливих об’єктів.

З-поміж іншого керівник області акцентував увагу на зростанні фейкової інформації, що шириться соціальними мережами. Відтак закликав довіряти офіційним джерелам інформації.

 

        

"Гаряча лінія" голови облдержадміністрації Валерія Коровія з питань протидії корупції та додержання законодавства з питань праці і зайнятості населення та захисту прав інвесторів
тел.: (0432) 65-17-61
e-mail: stop_korupcia@vin.gov.ua

Повідомлення про корупційне правопорушення

Архів новин

Липень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4