Українська економіка і промисловість, які демонструють тенденцію до зростання, потребуватиме удосконалення логістики та покращення інфраструктури, передусім в сегменті залізничного сполучення. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, коментуючи запуск в перший рейс нового локомотива ТЕ33АС «Тризуб» виробництва General Electric. Локомотив зроблений за контрактом з GE, підписаним в лютому поточного року. Ступінь первинної локалізації виробництва становив 10%. За контрактом, з часом цей показник сягне 40%. Локомотив відправився маршрутом Мелітополь – Волноваха – Маріуполь і повіз 3,8 тис. тонн залізної руди на підприємства Донецької області. За планом, вже до кінця 1 кварталу наступного року таких локомотивів на залізничних лініях буде 30. Вони працюватимуть на мелітопольському, миколаївському та маріупольському напрямках.

«Запуск локомотивів на стратегічно важливий напрямок – це дуже позитивно. Треба тепер нарощувати обсяги. Треба зробити все, аби наша економіка, підприємства, які орієнтовані на експорт, були забезпечені якісною логістикою та інфраструктурою, - сказав Володимир Гройсман. – Нові тепловози в напрямку до Маріуполя забезпечать регіон можливостями доставляти свою продукцію до портів та споживачів».

За словами Глави Уряду, розвиток Донбасу – це беззаперечний орієнтир. «Так чи інакше ми будемо розвивати цей напрямок і робити його максимально потужним», - сказав Володимир Гройсман. І тут мова йде не тільки про вантажні перевезення, а й пасажирські, а також про готовність до пікових навантажень в період активних будівельних робіт та аграрного сезону.

«Бізнес потребує більшої частоти руху, тож треба ретельно підготуватися до наступного року», - сказав Володимир Гройсман.

Довідково 

23 лютого поточного року відбулося підписання Рамкової Угоди загальною вартістю до 1 млрд доларів США, що передбачає довгострокову 15-річну співпрацю між ПАТ “Укрзалізниця” та «General Elecrtic». Угода ознаменовала початок якісно нового етапу розвитку транспортної залізничної системи України, що сприятиме залученню нових технологій, створенню нових робочих місць та розвитку експортного потенціалу України.

Коментуючи домовленості, Прем’єр-міністр відзначав, що динамічні переговори з GE тривали лише п'ять місяців та привели до підписання угоди. «Мій Уряд завжди готовий підтримувати інноваційні інвестиції задля створення продуктів з високою доданою вартістю та нових робочих місць в Україні», - говорив Глава Уряду.